Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Temmuz 2021

Duygularıyla Mı Akıllarıyla Mı Hareket Eden İnsanlar Daha Başarılı Olur Niçin

İnsanı diğer canlılardan ayıran en temel özelliklerden bir tanesi düşünebiliyor olmasıyken, bir tanesi ise duygularının var olmasıdır. İnsan hayatı boyunca birçok konu hakkında mantık yürütürken, birçok durum ile ilgili duygulara da sahip olmaktadır. Her insanın duygu kavramı ile mantık kavramına verdiği önem aynı değildir. Kimi insanlar daha duygusal bir yapıya sahipken, kimi insanlar ise olaylara mantık çerçevesinden bakmayı daha çok tercih ederler. Günümüzde en çok tartışılan konulardan bir tanesi ise başarıyı hangi kavramın getirdiği olmaktadır. Duyguları ile hareket eden bir insan mı, yoksa aklıyla hareket eden bir insan mı daha başarılı olur? Bu soruya ait en doğru cevabı elde etmeniz amacı ile yapmış olduğumuz bu çalışmada, sizlere duygularıyla mı akıllarıyla mı hareket eden insanlar daha başarılı olur niçin kısaca bilgi vereceğiz.

duygu mu akıl mı ile ilgili görsel sonucu

İnsanlar, hayatlarında bazı kararlar verirken çok fazla duygularını göz önünde bulundurursa doğru kararlar veremeyebilmektedir. Fakat duygularını hiçe sayarak herhangi bir konu hakkında karar vermek ya da hareket etmek de doğru değildir. Bu yüzden ne sadece duygular ile hareket etmek, ne de sadece akıl ile hareket etmek başarıya götürmemektedir. Başarıya giden yolda iki kavramı da dengeli bir şekilde kullanmak gereklidir.

Başarı elde eden insanların genellikle akıllarına duygularından daha çok yer verdikleri de bir gerçektir. Fakat ikisini bir arada kullanabilmek bir insanın her zaman daha başarılı olmasını sağlamaktadır.

Duygularıyla Mı Akıllarıyla Mı Hareket Eden İnsanlar Daha Başarılı Olur Niçin Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Anonim dedi ki:

  Çok güzel olmuş.?☺❤

 2. adsız dedi ki:

  Çok iyi ya bu.

  1. sgejfjs dedi ki:

   Cevap kisa olabilirdi

Yorum Yaz