Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ekim 2021

Dokuma Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Dokuma bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Dokuma Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Dokuma Bölümü Tanıtımı:

Programın Amacı 

Dokuma programının amacı, dokuma endüstrisinde çalışacak ara insangücünü yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Dokuma programında tekstil mekanizması, teknik resim, genel iplikçilik, dokuma analizi, dokumada iş etüdü, tekstil terbiyesi gibi dersler okutulur.

Gereken Nitelikler

Dokuma programında okumak isteyen bir kimsenin genel akademik yetenek yanında, ayrıntıları algılayabilme yeteneğine sahip, kimya ve ekonomi konularına ilgili olması gerekir.

Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları ışler

Dokuma programını bitirenlere “Dokuma Teknikeri” unvanı verilir. Dokuma teknikeri, ipliklerin dokumaya hazırlanması, dokunacak kumaşın tasarlanması, dokuma makinesine uygulanması, dokuma makinelerinin çalıştırılması ve bakımı, dokunmuş kumaşların analizi ile ilgili işleri yapar.

Çalışma Alanları

Dokuma teknikeri, özel sektöre ait dokuma fabrikaları ya da imalathanelerinde çalışabilirler, kendileri özel işyeri açabilirler.

Dokuma Nedir, Dokuma Ne İş Yapar, Dokuma Maaşları, Dokuma İş İmkanları, Dokuma İş Çalışma Alanları, Dokuma Mesleği Hakkında Bilgiler, Dokuma Bölümünün Geleceği, Dokuma Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Dokuma Bölümü Tercih Edilir mi, Dokuma Tanıtımı, Dokuma Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Dokuma Mezunları Ne İş Yaparlar , Dokuma Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Dokuma İş Bulma Durumu

> Dokuma Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz