Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Doğum ve Ölüm İle İlgili Kompozisyon - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 09 Ağustos 2022

Doğum ve Ölüm İle İlgili Kompozisyon

Doğum ve ölüm ile ilgili kompozisyon örnekleri uzun ve kısa

Doğum ve Ölüm Kompozisyon

İnsan hayatinin mutlak başlangıcı doğum mutlak sonu ise ölümdür. Bu hiç kuşkusuz bir sonuçtur. İnsanların yaşamı doğma, büyüme ve ölme evrelerinden oluşur. Bu olmazsa olmaz bir yaradılış kuralıdır. Kişiler buna takılmamalı hayatını en iyi şekilde sürmelidir. Bazı insanlar hayatın uzun olduğunu savunur. Bazıları ise kısa olduğunu.. İşte bu bakış açısı insanların hayatını nasıl değerlendirdiğinin ipucudur. İnsanların hayatta gayeleri vardır. Hayatları boyunca ise bu uğurda didinir dururlar.

Aslında bilinir ki hayat bir sınavdır. İnsanlar yaşantısı süresince iyi kötü pek çok olayla karşılaşır. Kimsenin bir günü bir gününü tutmaz. Yeri gelir mutlu olur, yeri gelir üzülür. Bu aslında hayatın gerekliliğidir. İnsanlar aslında üzüldüğünde veya mutlu olduğunda kendine gerekli dersi almalıdır.

Hayat; kişinin kısıtlı hayatı süresince yaşadıkları ve algıladıklarından ibarettir. Hayat tıpkı bir resim kağıdıdır. Bizlerde birer ressamız. Kendi hayatımızı şekillendirmek tamamen kendi elimizdedir. Bu nedenle kısıtlı ömrümüzü iyi geçirmeye çalışmalıyız.

Doğum Ölüm Hakkında Kompozisyon Yazıp Size Sunduk. Değerli Yorumlarınızı Bekliyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. simay dedi ki:

  MUTLAKA SONUNA KADAR OKU . BEN YAZDIM smile ifade simgesi
  Bugün oturdum ve düşündüm . Neden yaşıyorum ? Bir an içinden şöyle dedim ;
  – Aslında hayat ne kadar da sıkıcı . Boş hayaller , düşünceler , düşler . . .
  Neden var ki bu hayat ?
  Ama gözlerimi kapattım ve 5 dakika başka bir aleme daldım . Bir melek karşıma çıktı ve şunu dedi ;
  – Hayat , ne demek mi ? Hayat bir imtihandır . Bir gün bitecek şu koca ömür . Bu yüzden asla ” Keşke büyüsem de çocuk olsam oynasam , keşke büyüsem de gen kız olup kısa kısa şortlar giyip hava atsam , keşke bir mesleğim olsa da herkesin gözleri üstümde olsa ” deme . Hayatın her anını yaşa . Bir kere dünyaya geleceksin . Tadını çıkar . Küçük sorunlar için canına kıyma ! Dünyadan ayrılmak , ölmek çok basit ama ya Dünya’ya gelmek nasıl ? Bunu sadece Allah bilir . Sen de bunu bil , tamam mı ?
  BİR DOST Simay Şekerci

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781