Web sitemize hoşgeldiniz, 02 Aralık 2020

Diş Teli Nasıl Takılır

Diş Teli takma

Dişleriniz düzgün değilse, iç yanak ısırma, çiğneme sorununuz varsa, dişerinizin arkasında yeni dişler çıkıyorsa, çenenizden garip sesler geliyorsa, dilerinizin arasında aşırı boşluklar varsa diş teli uygulamasına ihtiyacınız var demektir.

Şimdi gelelim Diş Teli Nasıl Takılır sorusunun cevabına

Diş hekiminiz gerekli incelemeyi yapmak için ilk önce sizden Panoramik diş filmi isteyecektir. Bunun için özel görüntüleme merkezleri vardır. Panoramik film neticesinde ağzı yapınız, diş yapınız, çene yapınız tamamen sorunu ortaya çıkaracak ve size uygun tedavi yöntemini belirleyecektir.

Tel takılmasına karar verildikten sonra yapılacak uygulama aslında çok uzun değil. Öncelikle dişin yüzeyine çürümeyi önleyici bir jel sürülür. Bu uzun süre dişinizde kalacak olan diş tellerinin dişlerinizi çürütmemesi için bir önlemdir. Hemen arkasından dişinize uygulanacak küçük metal parçalar özel yapıştırıcısı ile diş yüzeyine yapıştırılır. Bu işlem yaklaşık olarak 15 dakika kadar sürer. Bu süre zarfında herhangi bir acı yada ağrı hissetmezsiniz.

Yapıştırma işlemi bittikten sonra ince bir tel dişlerinize yapıştırılan küçük metal parçaların içine sabitlenir ve fazlalığı kesilir. İşte bu kadar…

Korkulacak yada acı verecek bir uygulama kesinlikle değildir. Ancak yaklaşık 6-7 saat sonra ağzınızda kişinin ağrı eşiğine göre değişen ağrılar başlayacaktır. Bu hafif şiddetli ağrılar olabileceği gibi dayanılmaz ağrılar da olabilir. Unutmayın bu sizin ağrı eşiğinizle alakalıdır.

derszamani.net Özel Haber

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz