Diş Teknik Sekreteri Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Diş Teknik Sekreteri bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Diş Teknik Sekreteri Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Diş Teknik Sekreteri Bölümü Tanıtımı:

Diş doktorlarının yanında çalışarak randevuları düzenleyen ve sekreterlik yapabilecek bilgi ve becerilere sahip ara elemanlar yetiştirir. Sekreter olmak isteyen adayların dikkatli, anlayışlı kimseler olmaları beklenir.

Programın Amacı: Diş teknik sekreterliği programının amacı diş hekimi muayenehanelerinde, kamu veya özel kişilere ait diş polikliniklerinde diş hekimine klinik yardım ve sekreterlik hizmetlerini yürütecek elemanları yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Diş teknik sekreterliği programında mikrobiyoloji, anatomi, psikoloji ve davranış bilimleri, kişilerarası ilişkiler, farmakoloji ve patoloji, hasta bakımı, ağız cerrahi, protez yardımcılığı, temel ortodonti gibi dersler okutulmaktadır.

Gereken Nitelikler: Diş teknik sekreterliği programında okumak isteyenlerin biyolojiye ilgili ve bu alanda başarılı, hastalara yardım etmekten hoşlanan, sabırlı anlayışlı ve başkalarını ikna edebilen, düzenli çalışabilen, sorumluluk sahibi kimseler olmaları gerekir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Diş teknik sekreterliği programını bitirenlere “Sağlık Teknikeri” ünvanı verilmektedir. Diş teknik sekreterleri diş kliniklerinde diş hekimine diş tedavisi, protez yapımı vb. Çalışmalarında yardımcı olur; diş kliniklerinin yönetiminde, hastalarla ilişkilerin yürütülmesinde sorumluluk alırlar.

Çalışma Alanları: Diş teknik sekreterleri devlete veya özel sektöre ait hastane ve kliniklerde görev alırlar. Halen bu alanda iş bulma sorunu yoktur.

Diş Teknik Sekreteri Nedir, Diş Teknik Sekreteri Ne İş Yapar, Diş Teknik Sekreteri Maaşları, Diş Teknik Sekreteri İş İmkanları, Diş Teknik Sekreteri İş Çalışma Alanları, Diş Teknik Sekreteri Mesleği Hakkında Bilgiler, Diş Teknik Sekreteri Bölümünün Geleceği, Diş Teknik Sekreteri Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Diş Teknik Sekreteri Bölümü Tercih Edilir mi, Diş Teknik Sekreteri Tanıtımı, Diş Teknik Sekreteri Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Diş Teknik Sekreteri Mezunları Ne İş Yaparlar , Diş Teknik Sekreteri Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Diş Teknik Sekreteri İş Bulma Durumu

> Diş Teknik Sekreteri Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

6 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.