Ders alınmış başarısızlık başarı demektir konulu kompozisyon
Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ağustos 2018

Ders alınmış başarısızlık başarı demektir konulu kompozisyon

Ders alınmış başarısızlık başarı demektir açıklaması hakkında kısa yazı. Ders alınmış başarısızlık başarı demektir konulu kompozisyon

Ders alınmış başarısızlık başarı demektir konulu hakkında siz okuyucularımıza kısa bir kompozisyon sunacağız.

Bütün insanlar hayatları boyunca zor durumlarla baş etmek mecburiyetinde kalmıştır. Kişiler bu tür olaylarla bazen başa çıkabildikleri gibi bazen de çıkamayabilirler.

Böyle bir durumda esas yapılması gereken zor durumlar karşısında eğilmeden, gücümüzü tüketmeden durmaktır. Yaşamda karşımıza neyin çıkacağı hiç belli değildir. İnsan kaybederek kazanmanın yolunu öğrenir sözü de buradan gelmektedir.

Bizim anlattığımız durum bu söz ile uyuşmaktadır. Karşılaştığımız ve başarısız olduğumuz olayların hepsinden bir deneyim kazanırsak gelecekte aynı durumla karşı karşıya geldiğimizde bu başarısızlığı tekrarlama olasılığımız düşer.

Bunu şu şekilde de örneklendirebiliriz. Birkaç seferdir üniversiteler için sınava katılan ve başarısız olan bir öğrenci düşünün. Ancak kazanamadığı her sınavda hatalarını gözden geçirip tecrübe ediniyor ve hırs ile, pes etmeden çalışmasını sürdürüyor. En sonunda başarısızlıklarından ders alıp başarıya ulaşıyor ve güzel bir okulu kazanıyor.

Yaşamda da bu olaydaki gibi örnekler çoktur. Bir takım zor durumlarla karşılaşırız ki başarmanın yolunu bulabilelim. Ayrıca insanlar yaşamda sürekli elindekilerle yetinebilmelidir ve çıtasını daha yüksekte tutmalıdır.

Ders alınmış başarısızlık başarı demektir konulu kompozisyon hakkında yorumlarınızı hemen paylaşabilirsiniz. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Zehra dedi ki:

    Guzel olmus tesekkurler

  2. Anonim dedi ki:

    Teşekkür ederim

  3. ezgi dedi ki:

    Bnce güzel saol ::)

Yorum Yaz