Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ekim 2021

Dericilik Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Dericilik bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Dericilik Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Dericilik Bölümü Tanıtımı:

Dericilik programının amacı, deri, yün işlenmesi ile ilgili teknolojiyi geliştirme alanında çalışacak insan gücünü yetiştirmek ve bu alanda araştırma yapmaktadır.

Programın Amacı: Dericilik programının amacı, hayvan derilerinin ve kürklerinin işlenmesi, boyanması ile ilgili çalışmaları yürütecek olan elemanları yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:Dericilik programında kimya, fizik, kimya, temel matematik, deri histolojisi ve embriyolojisi, deri üretimi, küçükbaş deri işleme teknolojisi, deri kimyası, deri atıklarının kullanımı, derilerde kalite kontrol ve ham deri ticareti gibi dersler okutulur.

Gereken Nitelikler:Dericilik programında okumak isteyenlerin anatomi ve kimyaya ilgili, el ve parmaklarını ustalıkla kullanabilen kimseler olmaları beklenir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Dericilik programını bitirenlere “Dericilik Teknikeri” ünvanı verilir. Dericilik teknikeri yaş deri ve pöstekilerin üzerindeki yabancı cisimlerin temizlenmesi, kimyasal eriyikler içinde bekletilerek tabaklanması, tabaklanan derinin yumuşatıldıktan sonra temizlenmesi, gerdirilmesi ve boyanması gibi işlerin yürütülmesini sağlar. Dericilik teknikeri deri ve lif teknolojisi alanında yetişen ziraat mühendisinin gözetim ve denetimi altında görev yapar.

Çalışma Alanları:Dericilik teknikeri, sektöre ve özel kuruluşlara ait deri işleme fabrika veya atölyelerinde görev alabilir.

Dericilik Nedir, Dericilik Ne İş Yapar, Dericilik Maaşları, Dericilik İş İmkanları, Dericilik İş Çalışma Alanları, Dericilik Mesleği Hakkında Bilgiler, Dericilik Bölümünün Geleceği, Dericilik Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Dericilik Bölümü Tercih Edilir mi, Dericilik Tanıtımı, Dericilik Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Dericilik Mezunları Ne İş Yaparlar , Dericilik Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Dericilik İş Bulma Durumu

> Dericilik Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz