Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ocak 2021

Dengeli ve Düzenli Beslenme Alışkanlıkları Kazanmak Neden Önemlidir

Dengeli ve Düzenli Beslenme Alışkanlıkları Kazanmak Neden Önemlidir hakkında bilgi kısaca.

Sağlıklı olmak için dengeli ve düzenli beslenmek şarttır. Vücudun günlük faaliyetlerini sorun çıkmadan tamamlaması için gerekli enerji, dengeli beslenme ile elde edilir. Yetersiz beslenme durumunda açlık ortaya çıkar. Sağlıklı faaliyetler gösterebilmek ve vücudun normal gelişimi için beslenme çok önemlidir. Beslenme bunların yiyecekler aracılığıyla karşılanması manasına gelir.

Sağlıklı bir hayat ancak dengeli ve düzenli beslenme ile elde edilebilir. Dengesiz beslenmek sadece az yemek anlamına  gelmez. Örnek vermek gerekirse çocuklar hızlı gelişsin diye yemek aralarında fazladan öğün yedirmek yanlış bir davranıştır. Dengeli beslenmenin özü her şeyden yeteri kadar yemek ve tüm vitaminlerden almaktır. Özellikle çocuklu ailelere düzenli ve dengeli beslenme eğitimi verilmesi önemlidir.

Geleceğimize zarar vermek istemiyorsak yemek saatlerini düzgün bir şekilde ayarlamalıyız. Yaşımız çok ilerlemeden gereğinden fazla rahatsızlığa ve hastalığa sahip olmak istemiyorsak şimdiden beslenmemiz düzenli ve dengeli hale getirmeliyiz. Hayat koşuşturması ne kadar tempolu ve yorucu olursa olsun bir vakit aralığı bulmalı ve beslenmemizi düzgün yapmalıyız. Sağlığımız en önemli varlığımızdır, unutmamalıyız.

353236

Dengeli ve Düzenli Beslenme Alışkanlığı Neden Önemlidir Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz