Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Temmuz 2021

Deli Deliyi Görünce Çomağını Saklar Sözünün Anlamı

Bu sayfamızda deli deliyi görünce çomağını saklar sözünün anlamı hakkında bilgi vererek bu konudaki kompozisyon çalışmamızı paylaşacağız.

Dünyadaki bazı insanlar davranışları ile normal olan insanlardan ayrılırlar. Bu kişiler bazen sıra dışı hareketlerde bulunduklarından bu kişiler tepkilerinden dolayı deli olarak adlandırılırlar. Söz konusu bu kişilerin ne yapacağı belli olmazken bu kişilerin hiç kimseden de korkuları yoktur.

Çılgınca davranışları ile tanınmış olan bu kişiler sadece kendileri ile aynı özellikte olan kişileri gördüklerinde, onlara söz geçiremeyeceklerini bildiklerinden daha akıllı hareket etmeye başlarlar. Çünkü olumsuz bir davranışta karşısındaki kişi de aynı şekilde davranacaktır ve bu kimseler bu sebeple içten içe bir korkuya kapılırlar. Atalarımız bu durum ile ilgili olarak deli deliyi görünce değneğini saklar atasözünü söylemişlerdir.

Hayatta hiçbir insan davranışlarında sınırsız değildir. Bir arada yaşanılan yerlerde herkes kurallara uymalı ve akıllıca davranmalıdır. Bu kurallara uymayan, sınır tanımaz kişileri durdurabilmenin tek yolu ise kendisi ile aynı özellikte olan insanlardır.

Deli Deliyi Görünce Çomağını Saklar Ne Demektir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz