Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Ekim 2021

Değirmencilik Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Değirmencilik bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Değirmencilik Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Değirmencilik Bölümü Tanıtımı:

Programın Amacı

Değirmencilik programının amacı, un değirmenlerinin öğütme ve depolama işlemlerinin kontrolü, işletme birimlerinin bakımı, sevk ve idaresi alanında çalışacak ara insangücünü yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Değirmencilik programında matematik, fizik, kimya gibi temel bilim dersleri yanında hububat bilgisi ve teknolojisi, değirmen makineleri ve makine bilgisi, hububat kimyası, elektrik bilgisi, makine bilgisi, analitik kalite kontrolü, ekonomi ve değirmen işletmeciliği gibi dersler okutulur ve uygulamalar yaptırılır.

Gereken Nitelikler

Değirmencilik programında eğitim görmek isteyen kimselerin fiziğe (özellikle mekanik konulara) ve ticarete ilgili ve bu alanlarda başarılı çalışmaları organize edebilen kimseler olmaları beklenir.

Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları ışler

Değirmencilik programını bitirenlere “Değirmencilik Teknikeri” unvanı verilir. Değirmencilik teknikeri, başta tahıl olmak üzere, taneli ürünlerin (baklagil, yağlı tohum vb.) öğütülmesi, ürünün kalite kontrolü, depolanması ve pazarlanması ile un değirmenlerinin bakımı ve işletmelerin yönetimi ile ilgili işleri yürütür.

Çalışma Alanları

Değirmencilik teknikerleri un ve unlu ürünlerin üretildiği fabrika ve imalathanelerde görev alabilirler.

Değirmencilik Nedir, Değirmencilik Ne İş Yapar, Değirmencilik Maaşları, Değirmencilik İş İmkanları, Değirmencilik İş Çalışma Alanları, Değirmencilik Mesleği Hakkında Bilgiler, Değirmencilik Bölümünün Geleceği, Değirmencilik Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Değirmencilik Bölümü Tercih Edilir mi, Değirmencilik Tanıtımı, Değirmencilik Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Değirmencilik Mezunları Ne İş Yaparlar , Değirmencilik Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Değirmencilik İş Bulma Durumu

> Değirmencilik Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Selman dedi ki:

  İşe başladıktan sonra maaş ne oluyor

 2. emel dedi ki:

  gaziantep önlisans degirmencilik önlisans okulu hakkında bilgi istiyorumm

  1. Değirmencilik Proğramı Konya dedi ki:

   Özel sektörün ihtiyaç duyduğu, yeterli bilgi ve beceriye sahip nitelikli teknik elemanların, Üniversite ve Sanayi İşbirliği Bünyesinde yetiştirilmesi amacı ile Necmettin Erbakan Üniversitesinde Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi (Değirmencilik) programı açılıyor. Bu kapsamda bugün, NEÜ ile KTB-KSO-KTO-TUSAF VE OAUSD arasında ortak bir protokol imzalandı.

 3. cüneyt dedi ki:

  benim değirmen teknikeri olmam için hangi üniversitede hangi bölümleri tercih etmem gerekiyo?

  1. abdumubin dedi ki:

   Istanbulda hangi devlet universitelerde değirmencilik okulu var

Yorum Yaz