Dağ Ne Kadar Sarp Olsa da Yol Üstünden Aşar Atasözü Ne Demek

Hayatta her zaman iyi şeyler olmaz. Her insanın başına belirli bir zaman diliminde bazı kötü şeyler gelmiş olabilir. Bu hayatın bir zorunluluğudur. Çünkü hiçbir şey her zaman iyi gitmez ve her insan hayatının birçok döneminde illa ki bir takım zorluklar ile karşı karşıya kalır. Önemli olan ise bu zorluklar karşısında nasıl hareket ettiğidir. Atalarımız eski zamanlarda bu durumu tecrübe etmiş ve bizlere bir nasihat olarak atasözü bırakmıştır. Bu atasözü “Dağ ne kadar sarp olsa da yol üstünden aşar.” olmuştur. Peki bu atasözü ile anlatılmak istenen ne olmuştur? Bu sorunun cevabına ulaşabilmek için, sizin için yayımlamış olduğumuz bu yazının devamını okuyunuz.

İnsanlar karşılaşmış oldukları zorluklar karşısında yılmadan yollarına devam etmeliler. Vazgeçtikleri takdirde sorunlar daha da içinden çıkılmaz bir hal alır ve kişi hiçbir zaman iyi şeyler yaşamayabilir. İnsanların hayata karşı olan umutlarını hiçbir zaman kaybetmemeleri adına söylenmiş olan bu”Dağ ne kadar sarp olsa da yol üstünden aşar.” atasözü hayatımız boyunca bize ders olmalıdır. Zorluklar karşısında dik duran ve her zaman azimli davranan kişiler zorlukları yenmenin yanı sıra daha yeni birçok güzellik keşfetmiş olacaklar.

Atasözlerinin belirli bir tecrübeye dayanarak söylenmiş olduğunu unutmayarak bu atasözünün de gerekliliğini yerine getirmek her insanın öncelikle kendisine daha sonra ise atalarına olan bir borcu olarak kabul edilmelidir.

Dağ Ne Kadar Sarp Olsa da Yol Üstünden Aşar Atasözü Ne Demek Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.