Web sitemize hoşgeldiniz, 05 Ağustos 2021

Çocuk Eğitimi Okulda mı Yoksa Evde mi Alır

Bu sayfamızda eğitimde okul mu aile mi önemlidir sorusunun cevabını vererek bu konudaki münazara örneğimize yer vermeye çalışacağız.

Bir çocuğun gelecekte başarılı ve mutlu bir birey olabilmesi için aldığı eğitim büyük önem taşımaktadır. Bu eğitimin büyük bölümü okulda alınsa da eğitimin asıl başlangıcı ailedir çünkü ağaç yaşken eğilir sözünde olduğu gibi çocuk bazı alışkanlıkları çok daha küçük yaşlarda edinmektedir.

Doğduğu andan itibaren ailesinden gerekli temel kuralları, insanlara saygıyı, karşılıklı sevgiyi, diğer insanlarla uyum içerisinde bir arada bulunmayı öğrenmemiş olan çocuklar okula başladıklarında ne kadar uğraşılsa da gerekli kazanımları saylayamamaktadırlar. Çünkü belirli bir yaşa gelene kadar bazı değerlerden yoksun olarak büyümüş olan bu çocukla okullarda bunlarla karşılaştıklarında kuralları öğrenmekte zorlanmaktadırlar.

Başarılı bir çocuk yetiştirmenin temel kuralı ona toplum içerisinde yaşamayı ailede öğretmekten geçmektedir. Okul, çocuğun bilgi edinebileceği bir yerdir ve bu bilgiye ek olarak çocuğun sahip olduğu ahlaki ve sosyal değerler okulda geliştirilebilir. Ama saygısız ve nerede ne yapacağını bilmeyen bir çocuğa bilgiyi öğretmek de eğitim vermek de çok zordur.

 

Eğitim de Okul mu Aile mi Daha Önemlidir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz