Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Cildimizi Sıkılaştıran Besinler - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2022

Cildimizi Sıkılaştıran Besinler

Cildi sıkılaştıran besinler, cildimizi daha sık yapmak için iyi gelen besinler

Kadınların ortak derdi yaşlanmak, her geçen gün kendine yeni bir çözüm önerisi doğuruyor. Yaşlanmanın etkilerini azaltmak için bazen türlü türlü maskeleri vücudumuza sürüyor, bazen de saatlerce spor yapıyoruz. Çünkü sarkmış, yorgun görünen bir cilt bizi olduğumuzdan daha yaşlı gösteriyor. O halde sıkı bir cilt için biraz emek harcamalıyız. Peki cildin sıkılaşması nasıl mümkün olur, bunun için ne yapmalıyız?

Sıkı bir cilde sahip olmanın ilk yolu A vitamini içeren besinleri tüketmekten geçiyor. A vitamini cildin su tutma kapasitesini arttırarak daha cildimizin daha canlı görünmesini sağlıyor. En fazla A vitamini içeren besinler ise balık yağı, yumurta, süt, karaciğer ve tereyağ. Bu gıdaları bolca tüketerek daha sağlıklı ve canlı bir cilde ulaşabilmek mümkün. Bunun dışında süt ve süt ürünleri tüketmek de önemli. Peynir de A vitamini açısından zengin olduğundan bol bol peynir de tüketebilirsiniz.

Havuç, ıspanak, lahana, biber, brokoli, koyu yeşil sebzeler, mango, portakal ve mandalina ise cildimizi sıkılaştıran sebze ve meyvelerin başında geliyor. Uzmanlar cildin yenilenmesi için günlük mutlaka 800-900 miktogram A vitamini tüketmek gerektiğini söylüyorlar. Bu orta boy bir mangonun günlük A vitamini ihtiyacımızı karşılayacağı anlamına geliyor.

Ayrıca A vitamini içeren kremleri kullanmanın da cildin yenilenmesi ve sıkılaşması için oldukça faydalı olduğunu unutmamak gerekir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781