Web sitemize hoşgeldiniz, 02 Mart 2021

Çevreyi Korumak ve Geliştirmek Hem Görev Hemde Zorunluluktur

Çevreyi korumak ve geliştirmek hem görev hemde zorunluluktur hakkında bilgi kısaca

İnsanlar ve diğer canlılar yaşadıkları süre boyunca çevreyle iç içedir. İnsanlar fiziki, sosyal ve kültürel ortamlar ile hayatları boyunca iletişim içimdedir. Çevre şartları ve içinde bulunulan ilişkiler, ortamlar insan hayatına büyük etki eder.

İnsanın kendini geliştirmesinde ve başarıyı sağlamasında çevrenin büyük etkisi vardır. Bu konuda söylenen atasözleri de bunu destekler niteliktedir. Kır atın yanında yatan ya huyundan ya suyundan, körle yatan şaşı kalkar, topalla gezen aksamak öğrenir gibi atasözleri insanların çevresiyle ne kadar iç içe, ne kadar etkileşime açık olduğunu destekler.

İçinde bulunduğumuz ve hayatımızı sürdürdüğümüz çevreyi daha iyi hale getirmek veya yaşanılmayacak hale getirmek bizim elimizdedir. Çevremizi temiz tutarak cennet gibi bir ortamda yaşayabiliriz. Çevreyi cehenneme çevirmek için ise çevreye karşı duyarlı olmamak, çevreyi korumamak yeterlidir. Bu nedenle çevrenin korunması biz insanların ve diğer canlıların hayatı için oldukça önemlidir.

Çevreyi Korumak ve Geliştirmek Hem Görev Hemde Zorunluluktur Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. misafir dedi ki:

    hiç beğenmedim

Yorum Yaz