Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Çevreye Yönelik Koruyucu Sağlık Hizmetleri Kavramını İki Örnekle Açıklayınız - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 05 Temmuz 2022

Çevreye Yönelik Koruyucu Sağlık Hizmetleri Kavramını İki Örnekle Açıklayınız

Her insanın bu hayatta sahip olduğu en önemli değer sağlığıdır. Her insanın sağlıklı bir birey olması için yapılması gereken birçok faaliyet bulunur. Bu faaliyetler hakkında halkın bilgilenmesi ve bu faaliyetlerden halkın yararlanabilmesi için ise hizmet vermekte olan birçok sağlık hizmetleri bulunur. Sağlık hizmetleri faaliyet verdikleri alanlara göre çeşitlilik gösterebilir. Sağlık hizmetleri arasından önemli hizmetler veren bir alan da çevreye yönelik koruyucu sağlık hizmetleri olmaktadır.

Bir insanın sağlıklı bir birey olarak yaşamını sürdürebilmesi için içerisinde bulunduğu çevre çok önemli bir rol oynar. İnsan hayatı boyunca çevreden düzenli olarak faydalanır. Bu yüzden çevre bir insanın sağlıklı bir birey olmasına katkı sağlayabildiği gibi sağlıksız bir birey olmasına da neden olabilir. Bu durum çevrenin nasıl bir çevre olduğu ile ilgilidir. Bu alanda insanların daha güzel bir çevre ile sağlıklı bir hayat sürdürebilmesi için çevreye yönelik sağlık hizmetleri bir takım faaliyetler gerçekleştirir.

Çevreye yönelik koruyucu sağlık hizmetlerine iki örnek verecek olursak, bunlardan birinin su kaynaklarının sağlanması olduğunu, diğerinin isr hava kirliliğinin denetimi olduğunu söyleyebiliriz. Su kaynaklarının sağlanması da, hava kirliliğinin denetlenmesi de insan hayatı için oldukça önemlidir. İnsan hayatı boyunca hem suya hem de havaya ihtiyaç duyduğundan dolayı, bu alanda yapılan denetimler çok önemlidir. Bu denetimleri yapacak kişilerin de alanında uzman kişiler olmasına özen gösterilmelidir.

Çevreye Yönelik Koruyucu Sağlık Hizmetleri Kavramını İki Örnekle Açıklayınız Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781