Çevre Kirliliği Hakkında Bilgi

Bu yazımızda çevre kirliliği hakkında bilgi vererek çevre kirliliği ile çok önemli bilgilere değineceğiz.

Çevre ; dünya üzerinde yaşayan tüm canlılarının hayatlarını sürdürdüğü dış ortamdır. Fiziksel unsurlarını; hava, su ve toprak ,biyolojik unsurlarını ise;  insan, hayvan, bitki ve diğer mikroorganizmalar oluşturur.

Çevre kirliliği, yeryüzünde yaşayan bütün canlıların sağlığını etkileyen, cansız ve çevredeki maddeler üstünde yapısal zararlar bırakan ve bazı nitelikleri bozan yabancı maddelerin hava, su ve toprağa karışması olayıdır.

Gelişen teknolojinin yaşama rahatlık getirmesiyle , bu gelişmenin tabiata ve çevreye verdiği kirliliğin boyutu her geçen gün artarak aşılmaz bir hal alır. Yaşamımızın daha sağlıklı ve uzun ömürlü olabilmesi için bu gelişmelerin, hem kırsal, hem de  kentsel alanlarda olsun, doğal kaynakları bozduğu su, hava, toprak kirlenmesine yol açtığı, bitki ve hayvan varlığına zarar verdiği yadsınamaz bir gerçektir.

Bazı kaynaklarda bulunan  Katı, sıvı ve gaz halindeki kirletici maddelerin hava, su ve toprakta yüksek miktarda depolanması çevre kirliliğine neden olmaktadır. Dünya nüfusunun hızla artmasıyla ihtiyaçların karşılanması için teknolojinin gelişmesine bağlı olarak endüstrileşmenin de çok yaygın olduğu görülüyor. Ve böylece doğal kaynakların hızla tükenmesine yol açıyorlar.

Çevre Kirliliği Hakkında Yazı İle İlgili Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

3 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.