Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ekim 2021

Çay Eksperliği Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Çay Eksperliği bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Çay Eksperliği Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Çay Eksperliği Bölümü Tanıtımı:

Çay eksperliği programının amacı, çay bitkisinin yetiştirilmesi, çay yapraklarının işlenerek içilecek çay haline gelmesi, ürünün pazarlanması, işlerinde çalışacak ara insan gücünü yetiştirmektir. Çay eksperlerinin başlıca alanı Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Çaykur’a bağlı kuruluşlar ve özel sektördür.

Programın Amacı: Çay eksperliği programının amacı, çay bitkisinin yetiştirilmesi, çay yapraklarının işlenerek içilecek çay haline gelmesi, ürünün pazarlanması işlerinde çalışacak ara insangücünü yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Çay eksperliği programında genel matematik ve genel kimya, iklim bilgisi, bitki beslenmeleri ve gübrelenmesi, zirai mücadele, zirai yayım vehaberleşme ve haberleşme, çay yapımı gibi dersler okutulmaktadır.

Gereken Nitelikler: Çay eksperliği programında okumak isteyen bir kimsenin biyolojiye ve ekonomiye ilgi duyması, bitki yetiştirmekten ve açık havada çalışmaktan hoşlanması beklenir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Çay eksperliği programını bitirenlere “Çay Eksperi” ünvanı verilir. Çay eksperi, çay ekim alanlarını belirler, kaliteli çay bitkisinin yetiştirilmesinde gözetilecek hususlar konusunda üreticileri aydınlatır, kaliteli çay yapraklarının alımı, çayın üretimi ve pazarlanması ile ilgili işlemleri yürütür.

Çalışma Alanları: Çay eksperlerinin başlıca çalışma alanı, Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü ve Çaykura bağlı kuruluşlardır.

Çay Eksperliği Nedir, Çay Eksperliği Ne İş Yapar, Çay Eksperliği Maaşları, Çay Eksperliği İş İmkanları, Çay Eksperliği İş Çalışma Alanları, Çay Eksperliği Mesleği Hakkında Bilgiler, Çay Eksperliği Bölümünün Geleceği, Çay Eksperliği Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Çay Eksperliği Bölümü Tercih Edilir mi, Çay Eksperliği Tanıtımı, Çay Eksperliği Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Çay Eksperliği Mezunları Ne İş Yaparlar , Çay Eksperliği Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Çay Eksperliği İş Bulma Durumu

> Çay Eksperliği Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. sertan dedi ki:

    tahminen ne kadar ücret alıyolar ?

  2. caner sayıner dedi ki:

    artık herkes her çayı daha uygun fiyata bulabiliyor üstekilte adamlar kapıya teslim edior.www.caykolik.net tavsiye ederim

Yorum Yaz