Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Kasım 2020

Çanakkale Zaferinin Önemi

Bu sayfamızda Çanakkale Zaferi’nin önemi hakkında bilgi vermeye çalışarak Çanakkale ile ilgili kompozisyon örneğimizi paylaşacağız.

Bu yıl Çanakkale zaferinin 100. Yılını kutlayacağız. Üzerinden 100 yıl geçen bu büyük zaferi saygı ve minnet ile anmak ve bu zaferi kazanmak için kanlarını seve seve dökmüş olan şehitlerimizi anmak hepimizin en büyük görevlerinden bir tanesidir.

Bundan yüz yıl önce atalarımız Çanakkale’de bütün dünyanın karşısına dikilmiş ve tüm dünyaya meydan okumuşlardır. Bu meydan okuma öyle zor bir görevdir ki bu dönemde Türk askeri düşman güçleri karşısında teknoloji ve cephane açısından oldukça zayıf durumdadır. Hal böyle olunca da düşmana karşı tek çareleri iman gücü ile canlarını vermekten çekinmemek olmuştur.

Çanakkale Zaferi tarihimizde altın bir madalya olarak durmaktadır. Bu zafer ile düşman güçlerinin İstanbul’u ele geçirme hayalleri sona ermiş, bu zafer savaşın kaderini değiştirmiştir. Bu sebeple Çanakkale savaşında hayatını kaybetmiş olan şehitlerimize olan minnet borcumuz her zaman var olacaktır. Bu anlamlı günde Çanakkale şehitlerini saygı ve minnetle anmak tüm Türk vatandaşlarının en önemli görevidir.

Çanakkale Zaferi İle İlgili Yazı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz