Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Temmuz 2018

Çanakkale Şehitlerine Mektup

Çanakkale Şehitlerine Mektup:

canakkale-sehitlerine-mektupEy benim kahraman şehidim..! Ey benim gözünü kırpmadan canını hiçe sayarak düşmanla vatanı için savaşan yaren şehidim! Öncelikle hepinizi rahmetle ve minnetle anıyoruz..

Siz kahraman Şehitlerim! dil, din, ırk, mezhep farkı gözetmeden vatan bilincinizi koruyarak bu toprakları canınız pahasına korudunuz, düşmanla dişe diş savaştınız ve sizler bu toprakları kanlarınız ile sulamışsınız, tek yürek olmuşsunuz cephede; kiminizin anası, kiminizin bacı, kiminizin karısı beklerken sizleri dört gözle..

Nasıl unutulur hakkınız bu vatana? nasıl unutulur bu vatan için yaptıklarınız? Peki ya kanınız? Kanınız ile kutsal olan bu topraklardan nasıl arındırılır?

Rahat uyu Şehidim! Ne seni unuttururum ne de bu toprakları sulayan, bayrağıma rengini veren kanını unuttururum. Senin sayende bugün bu topraklarda huzurlu  ve mutlu yaşıyorsam gerekirse yarın da benim sayemde gelecek nesil bu topraklarda mutlu ve huzurlu yaşar… Gerekirse bende sularım kanımla bu toprakları..!

Rahat uyu Şehidim! vatanımız için, yurdumuz için ve bayrağımız için yaptığın hiç bir şey unutulmadı şehidim. Geceni gündüzüne kattın düşmanı ezebilmek için.. Sen değil miydin cephede günlerce aç ve susuz kalan? Sen değil miydin gece tir tir titreyip yine de düşmandan gözünü ayırmayan? ve yine sen değil miydin şehidim düşmanın Çanakkale’ye girdiğini görünce “Çanakkale Türküsü”nü tutturan dilinde… Unutulmadı şehidim hiç bir şehidim unutulmadı!

Rahat uyu Şehidim..! Sen bu vatan için uğruna canını verdin biz toprağında senin kanın olan yurduma namahrem eller sürdürmem. Kırarım o elleri..! Tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun…!

Çanakkale Şehitlerine Mektup Kısa Örnek Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Alanından Hemen Bize Yazın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Meryem dedi ki:

  Çok güzel olmuş

 2. Nehir dedi ki:

  Dersimi bitirmem yardımcı oldu sağ olun

 3. 53plk dedi ki:

  yazana tesekkurler ödevimi bunun sayesinde tamamladim??

 4. senem dedi ki:

  Harika sizin sayenizde 100 aldım. Teşekkürler. Çanakkale şehitleri mektupları kısa ve özet tam istediğim gibi güzel yazılmış, yorumuma katılan olur olmaz ama daha iyisi yok. :)

 5. Anonim dedi ki:

  Çok güzel yazmışsınız ellerinize sağlık

 6. Helin dedi ki:

  Bence mükemmel ama size bir şey diyeceğim bu mektubu kopyalayanlar siz yazsanıza

 7. Can dedi ki:

  Güzel bence genclik

 8. Afife dedi ki:

  hazırlayanın ellerine sağlık okulda kullanacağım tam istediğim gibi olmuş çanakkale şehitleri mektup örnekleri kısa ve öz, ödevim bitti, yayında yapımda emeği geçenlere teşekkür ediyorum. :)

 9. beyza dedi ki:

  çok işime yaradı teşekkürler

 10. beyza dedi ki:

  çok işime yaradı tşk…

 11. ela dedi ki:

  işime yaradı

 12. Anonim dedi ki:

  Gerçektende çok güzel

 13. tarık dedi ki:

  Böyle bir harp yok böyle bir mücadele yok dünyada eşi benzeri olmayan bir savaş bu, olmakla olmamak arasındaki ince çizgi. Seyit onbaşının adeta ilahi bir güç tarafından kendi kilosunun üç katı mermiyi kaldırıp düşman gemisini batırması. Çanakkale şehitlerini bu millet unutmayacak, unutmamalı.

Yorum Yaz