Çanakkale Ruhu İle İlgili Kompozisyon

Bu sayfamızda sizinle Çanakkale hakkında kompozisyon paylaşmak istedik.

Çanakkale koskoca bir ülkenin kaderini değiştiren savaş, Çanakkale yerli yabancı birçok askerin can verdiği cephe. Çanakkale Savaşları tarihte görülmüş savaşların en kanlılarından biridir. Bu savaşta verilen şehitler vatan sevgisinin çok önemli bir göstergesidir.

Çanakkale Savaşı, yurdun dört bir anından genç yaşlı, küçük büyük herkesin koşarak geldiği bir savaştır. Bu istek, bu canla başla mücadele edişin ise tek bir sebebi vardır: Vatan Sevgisi. Türk askeri Çanakkale’de düşman askerinin karşısına dikilmiş ve onların üstün gücüne karşı göğüslerini siper etmiştir. Bu sebeple Çanakkale’de tarihin en kanlı savaşlarından biri yaşanmış bu sayede savaş Türk askeri tarafından kazanılarak Birinci Dünya Savaşı’nın kaderi değiştirilmiştir.

Türk askerinin bu savaşı kazanmasındaki en büyük etken Çanakkale ruhudur. Bu ruh vatan sevgisi ve iman gücü beslenmiş ve bu sayede asker canını vatan için seve seve vermekten çekinmemiştir. Çanakkale demek vatan sevgisi, Çanakkale demek vatanı için ölümü bile göze alabilmek demektir.

Çanakkale Savaşı İle İlgili Kompozisyon Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

17 yorum

  1. Bence cok cok guzel cunku biz tahip erdogan gerizekalisini sevmiyoruz chpliyiz ayricada atami canimden cok seviyorum bide bu mal diyen kisilie buna yani canakkale yazisina diyenler kendileri mallardir saygisizler .

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.