Çanakkale İle İlgili Kısa Yazı

Çanakkale Zaferi, Çanakkale İle İlgili Kısa Yazı

Çanakkale denilince akla tarihimizin en şanlı zaferi, Mehmetçiğimizin vatan uğruna dökülen kanları gelmektedir. Çanakkale’de kazanılan bu zafer olmasaydı belki de bugün biz olmayacaktık.

Çanakkale savaşı güçlü ve kalabalık bir ordunun karşısında elde edilmiş, dünya tarihinde eşine rastlanır bir zaferdir. Ordularımızın karşısında dünyanın her yerinden getirilmiş düşman askerleri, Sınırlı silahlarımız karşısında düşmanın teknoloji ile donatılmış güçlü silahları vardır. Bu zafer Türk askerinin manevi kudreti, azim ve kararlılığı sayesinde kazanılmıştır. Bununla birlikte Çanakkale zaferinde Mustafa Kemal Atatürk’ün herkesi kendine hayran bırakan üstün komuta gücü de unutulmamalıdır.

Çanakkale bugün, tüm şehirler gibi taş topraktan ulaşan bir yapı olabilir. Ama buraya her gidişimizde bu vatan için edilmiş mücadeleyi, şehitlerimizi hatırlayarak bu eşsiz mücadeleyi bir kez daha saygıyla anmak gerekir.

Çanakkale’nin Kurtuluşu Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

14 yorum

  1. İman ve azim gücümüzle bu savaşıda aldık ve bu dünyada eşi benzeri olmayan bur savaştır orada yanlışınız var🇦🇿🇦🇿🇦🇿🇵🇰🇵🇰🇵🇰🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.