Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Haziran 2018

Çalışmanın Önemi İle İlgili Yazı

Çalışmanın önemi ile ilgili yazı vikipedi hakkında bilgi kısaca özet, Çalışmanın önemi ile ilgili yazı

Bir amaç uğruna harcanan emekler, insanın kendinden bir şeyler vermesi ve çabalaması, çalışmanın içine girer. İnsan hedefine ulaşmak için yaptığı faaliyetlere çalışma denir, bu faaliyetler fiziksel veya zihinsel olabilir.

Bu gün genelde insanlar geçimini sağlamak amacıyla çalışmaktadır. Sanayi, ticaret gibi meslek gruplarında çalışan insanlar vardır. Para kazanma amacının dışında toplumsal bilinçlendirmeyi sağlamak amacıyla yapılan çalışmalar, eylemler, örgütlenmeler de bulunmaktadır.

Çalışmaların sonucunda verimli sonuçlar elde edilmesi ve bilgi paylaşımı amacıyla bazı kuruluşlarda insanların toplantı ortamında birbirine bilgi sunduğu platformlar da bulunmaktadır. Bu amaçla insanlar yazılı veya sözlü olarak bilgi sunabilir ve ilgili kişileri bilgilendirebilir. Bu amaçlarla yapılan toplantılara örnek olarak konferanslar, kurslar, atölyeler, bildiriler örnek verilebilir.

Çalışmak dinimizde de tavsiye edilmiş bir faaliyettir ve ibadet olarak sayılmıştır. Tüm varlıklar Allah’tan yardım isterler. Allah’ın yarattığı tüm varlıklar her an bir şeyle meşguldür, bu dünyanın dengesi için çalışmaktadırlar. İnsanlar da her varlığın çalıştığı bu dünyada, aklı,iradesi olan varlıklar olarak çalışmayı kendine bir vazife olarak görmelidir. Bu Allah’ın bizlere bir emridir. Kuran’da hem bu dünya için hem de öteki dünya için çalışmamız emredilmiştir.

Sevdikleri işi yapan insanlar daha istekli ve verimli çalışırlar. Sadece para kazanmak için çalışan yetişkinler değil, okula giden çocuklar da okullarını ve arkadaşlarını sevdikleri zaman daha başarılı olurlar ve çalışma hevesleri olur. İnsanların çalışma hayatlarındaki memnuniyetleri sosyal hayatlarına da yansımakta ve onları daha mutlu insanlar yapmaktadır.

Çalışmanın Önemi İle İlgili Yazı Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz