Web sitemize hoşgeldiniz, 03 Ağustos 2021

Çalışkanlık ile İlgili Kompozisyon

Bu sayfamızda çalışkanlık ile ilgili kompozisyon örneğimize yer vererek çalışkanlığın önemi hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Bir insanın başarıyı yakalayabilmesi için ihtiyaç duyduğu birtakım değerler bulunmaktadır. Bu değerlerden en önemlilerinden bir tanesi de çalışkanlıktır. Çalışkan olan kişilerin elinden hiçbir şey kaçmaz. Bu kişiler verdikleri emek ile her aman başarıya ulaşabilen kişilerdir.

Tembellik kişiye zarar veren en kötü özelliklerden bir tanesidir. Tembel insanlar zamanlarını boşa geçirerek, sürekli yakınan kişilerdir. Bu kişiler hayatta ihtiyaç duydukları hiçbir şeye ulaşamaz ve bu sebeple de sürekli bir şeylerin yokluğundan şikayet ederler. Ancak çalışkan olan inanlar arı gibidir, bu kişiler sürekli çalışarak üretirler ve bu üretimin karşılığını da mutlaka alırlar.

Ağustos böceği tembelliği sever, karınca ise çalışkandır. İnsanlar da ağustos böceği ile karıncaya benzer. Çalışan karnını doyurur, çalışmayan aç kalarak başkalarına muhtaç olur. Bu sebeple sağlığı yerinde olan her insan çalışkan olmalı ve kendi ihtiyaçlarını kendisi karşılamalıdır.

Çalışkanlığın Önemi Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Nisanur dedi ki:

    Bence daha uzun yazmalisiniz

Yorum Yaz