Web sitemize hoşgeldiniz, 15 Mayıs 2021

Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Bölümü Tanıtımı:

Bölümde Türk dilinin yapısı, Türk lehçeleri, bunların özellikleri ve gelişimleri üzedinde durulur. Çağdaş Türk edebiyatının bugünkü durumu ve eserlerini inceler. Bölüm mezunları öğretmen olabilirler. Kültür bakanlığında, Televizyon kanallarında görev alabilirler. Özel yeteneği olanlar gazete ve dergilerde yazarlık, editörlük yapabilirler.

Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Nedir, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Ne İş Yapar, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Maaşları, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı İş İmkanları, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı İş Çalışma Alanları, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Mesleği Hakkında Bilgiler, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Bölümünün Geleceği, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Bölümü Tercih Edilir mi, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Tanıtımı, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Mezunları Ne İş Yaparlar , Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı İş Bulma Durumu

> Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Emime dedi ki:

  Merhaba ben bu sene Afyon Kocatepede CTL tercih etmek istiyorum sizce etmelimiyim ? Üniversiteden sonra normal Edebiyat Öğretmeni gibi atamalari yapılıyormu bilgisi olan varmi?

 2. elif dedi ki:

  Ne olur bu bölüm boş deyip atmayın bize yazık olacak sayın cumhurbaşkanım lütfen ataması olsun

 3. sukru dedi ki:

  arkadaslar Afyon Kocatepe Üniversitesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve edebiyati yüksek lisans mülakat da nasil sorular soruluyor. bilenlerden rica ediyorum.

 4. birsen dedi ki:

  Bide bize okuyup adam olun diyorlar istediğimiz bölümü okuyamıyoruz ya türkiye geriliyor böyle devam ettikçe önümüzü kapatıyorlar ya zor da olanlara bile yardım etmiyorlar anlaşılan türkiye gelişemeyecek vicdan olmadığı sürece böyle devam edecek

 5. birsen dedi ki:

  Bu bölüm boş ne bileyim digerleride boş napalim okuyamalimmi ne biçim sistemde yaşıyoruzya yazık bize

 6. birsen dedi ki:

  Niye cevap vermiyorsunuz ne olur ya cevap verin

 7. birsen dedi ki:

  aslında edebiyat òğretmenliği okumak istiyorum ama puanim yetmiyor bu bölümden olabilirmiyim

  1. Enes dedi ki:

   Formasyon alıp olabilirsin . Ama 48 bin mezundan 380 kişi aldılar.

 8. birsen dedi ki:

  bu bölümü okumak istiyorum okuyayimmi sizce cevap verin ne olur

 9. Efsane dedi ki:

  1.sınıf Öğrencisiyim.Dersler dil yönunde ağırlık .Bu yıl içerisinde formasyon almak kolay.Edebiyat Öğretmenligi olabiliyoruz.sadece çalışmak lazım.

  1. ss dedi ki:

   1.sınıfsan formasyonu nasıl alıyorsun.

 10. Anonim dedi ki:

  Bende 2015 mezunuyum ama iş bulma noktasında çok büyük sıkıntılar çekiyorum okurken bunları hesap edin lütfen

  1. sukru dedi ki:

   yuksek lisans gormek icin mulakatta ne soruluyor

 11. Zeyneo dedi ki:

  ÇTL ile Türk Dili ve Edebiyatı arasındaki fark ne ÇTL okuyunca edebiyat öğretmeni olabiliyor muyuz ?

  1. Anonim dedi ki:

   olabiliyorsun

 12. ÇTL Yüksek lisans öğrencisi dedi ki:

  Kulaktan dolma bilgilerle tercih etmeyin araştırın arkadaşlar ÇTL öğrencisi olarak Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği formasyonu alabiliyosunuz sadece yani Türkçe öğretmeni olarak atamamız yok o yıllar önceydi kaldırdılar. Formasyon almak kolay artık herkese veriyorlar ortalamanız 3ün altında olsa bile.

  1. sukru dedi ki:

   arkadaslar Afyon Kocatepe Üniversitesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve edebiyati yüksek lisans mülakat da nasil sorular soruluyor. bilenlerden rica ediyorum.

   yuksek lisans gormek icin mulakatta ne soruluyor

  2. sukru dedi ki:

   yuksek lisans gormek icin mulakatta ne soruluyor

Yorum Yaz