Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Çağdaş Bir Toplum Oluşturma İle Okur Yazar Oranı Arasındaki İlişkiyi Açıklayınız - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 07 Ağustos 2022

Çağdaş Bir Toplum Oluşturma İle Okur Yazar Oranı Arasındaki İlişkiyi Açıklayınız

Çağdaş Bir Toplum Oluşturma İle Okur Yazar Oranı Arasındaki İlişki, Çağdaş Bir Toplum Oluşturma İle Okur Yazar Oranı Arasındaki İlişkiyi Açıklayınız

Çağdaş toplumlar okuma ve yazmaya değer verir çünkü okumak insanı her zaman bilgiye ulaştırır. Bilgiye ulaşmanın en kolay yolu okumaktır. Bilgili olan kişi ise uygarlığın temellerini attığı gibi her zaman uygarlık yolunda yürüyen kişidir.

Geri kalmış toplumlarda okur yazar oranı düşüktür. Bu toplumlar maalesef ki her zaman diğer toplumların himayesi altındadır. medeniyetten uzak olan halk, sadece kendi dünyasında yaşamakta ileri medeniyetten nasibini almayarak hayat standartlarını ona göre belirlemektedir.

Kendini geliştirmiş toplumlarda ise en önemli şey eğitimdir. Eğitime önem veren ülkelerde okur yazar oranı yüksektir. Bu toplumlar her zaman dünyadaki olayları ve gelişmeleri takip ederek bu gelişmelere uyum sağlar. bu nedenle çağdaşlık ile okur yazar oranı arasında kuvvetli bir ilişki olduğu söylenebilir.

Çağdaş Bir Toplum Oluşturma İle Okur Yazar Oranı Arasındaki İlişki  Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781