Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Ocak 2021

Burun Tıkanıklığı Nasıl Açılır

Burun Tıkanıklığı Nasıl Açılır, Burun Tıkanıklığına Ne İyi Gelir

Sağlığımızı korumak açısından burundan nefes alıp vermek oldukça önem arz ediyor. Eğer kişilerde burun tıkanıklığı varsa bunun acilen tedavi edilmesi gerekir. Burundan daha rahat nefes almak için doğru bilgiler edinmek gerekiyor.

Burun tıkanıklığının tedavisi zor değil. Tedavi için gereken malzemeler zaten her evde bulunuyor. Özellikle tuzlu su, burun tıkanıklığını önlemede en başarılı ilaçlardan bir tanesi. Bir bardak suyun içine bir çay kaşığı kadar tuz ve karbonat katıp karıştırdıktan sonra oluşan karışımı burnunuza çekin. Etkisini kısa sürede gösterecektir.

Nemli ortamda nefes alıp vermek daha sağlıklıdır. Özellikle kış aylarında odalarda nem miktarının düşmesini önlemek için gece yatmadan önce kalorifer peteğinin üstüne ıslak bir havlu bırakarak bu sorunu rahatlıkla çözebilirsiniz. Gün içerisinde bol bol C vitamini almaya çalışın. Burnunuzu silerken mentollü havlular kullanmak burun deliklerini açmada yardımcı olacaktır. Bu önlemlerin yanı sıra sıcak suyla duş almak da burun tıkanıklığını açmada yardımcı olacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz