Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ekim 2021

Biyoloji ve Genetik Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Biyoloji ve Genetik bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Biyoloji ve Genetik Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Biyoloji ve Genetik Bölümü Tanıtımı:

Programın Amacı: Moleküler biyoloji ve genetik programının amacı, genetik ve biyoteknoloji alanında eğitim ve araştırma yapmaktır.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:Moleküler biyoloji ve genetik programında biyoloji, kimya, matematik, ve bilgisayardan başka elektrik ve manyetizma, mikrobiyoloji, fizyoloji, gen moleküler biyolojisi gen mühendisliği uygulamaları gibi dersler okutulmakta, staj ve bitirme projesi yaptırılmaktadır.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Moleküler biyoloji ve genetik programını bitirenlere “Biyolog” ünvanı verilmektedir. Moleküler biyologlar hastanelerde, sağlık koruma enstitülerinde, ıslah merkezlerinde, ilaç endüstrisinde görev alırlar ve laboratuvarlarda özellikle hücrelerin incelenmesi, genetik yapısının özümlenmesi ve iyileştirilmesi konusunda çalışmalar yaparlar.

Çalışma Alanları:Moleküler biyologlar üniversitelerin, fen, tıp, ziraat, eczacılık ve veterinerlik fakültelerinde akademisyen olabilirler, TÜBİTAK gibi resmi kurumlarda ve ilaç endüstrisinde araştırmacı, çeşitli sağlık kuruluşlarının laboratuvarlarında yönetici olarak görev alabilirler. Bu bölümün esas amacı, uluslararası düzeyde bilim adamı yetiştirmek olup öğrencilerini bu amacı gerçekleştirecek bireyler olarak yetiştirmeye çalışmaktadır.

Biyoloji ve Genetik Nedir, Biyoloji ve Genetik Ne İş Yapar, Biyoloji ve Genetik Maaşları, Biyoloji ve Genetik İş İmkanları, Biyoloji ve Genetik İş Çalışma Alanları, Biyoloji ve Genetik Mesleği Hakkında Bilgiler, Biyoloji ve Genetik Bölümünün Geleceği, Biyoloji ve Genetik Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Biyoloji ve Genetik Bölümü Tercih Edilir mi, Biyoloji ve Genetik Tanıtımı, Biyoloji ve Genetik Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Biyoloji ve Genetik Mezunları Ne İş Yaparlar , Biyoloji ve Genetik Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Biyoloji ve Genetik İş Bulma Durumu

> Biyoloji ve Genetik Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Queen_of_the_America dedi ki:

  Akademik kariyer için harika.

 2. gamze dedi ki:

  bu bölüm neredeki ünüverstelerde var acaba

  1. öykü dedi ki:

   başlıca üniversitelerden sayarsak ;
   koç-bilkent-odtü-boğaziçi-itüde de var sanırım. en yüksek puanlı koç 511 bildiğim kadarıyla bu yıl. (%100 burslu olanı tabi.bir de çok az kişiyi alıyorlar diye biliyorum)

Yorum Yaz