Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Temmuz 2018

Bir Kütüphane Bin Hapishane Kapatır Sözünün Anlamı

Eğitim, bir toplum için gerekli olan en önemli kavramlardan bir tanesidir. Bir toplumun gelişebilmesi ve aydınlık bir geleceğe sahip olabilmesi için öncelik vermesi gereken bir konudur. Eğitimsiz bir toplumun geleceğinin parlak olması ihtimali çok düşüktür. Eğitimin önemi ile ilgili birçok söz söylenilmiştir. Bu sözlerden biri “Bir kütüphane, bin hapishane kapatır.” olmuştur. Peki bu söz ile anlatılmak istenen nedir? Kütüphanelerin ve eğitimin topluma olan yararları nelerdir? Bu sorulara cevap arıyor ya da bu konuya dair daha çok paylaşım bulmak istiyorsanız, sizler için yayınladığımız bu yazıya bir bakınız.

Bir toplumun mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşayabilmesi ve bir düzen içerisinde olabilmesi için eğitimin önemi çok büyük olmaktadır. Kütüphaneler, eğitim alanında sahip olunan en önemli varlıklardan bir tanesidir. Kütüphanelerde her alan ile ilgili yazılmış birçok kitap bulunmaktadır. Bu kitapların tek bir tanesinin bile bir insana ulaşması demek, o insanın geleceği ile ilgili önemli adımlar atmasına sebep olabilmektedir. Bir kitap okumak, dünyanın bile değişmesine sebep olabilir. Bu yüzden kütüphanelerin sayısı ne kadar çok olursa, bilgili insan sayısı da o kadar çok olur.

Bilgili insanlar bilinçli bir şekilde hayatlarını sürdürürler. Bu insanlar ayrıca bir kitaptan edinmiş oldukları bilgileri başka insanlara da öğreterek onların hayatlarına da katkı sağlarlar. Yani kütüphaneler insanlık için çok değerlidir. Kitap okuyan insanlar daha bilinçli insanlar olacağından dolayı kötülüklerden uzak dururlar. Bu durumda insanların suç işleme ihtimalleri de aza inmiş olur.

Bir Kütüphane Bin Hapishane Kapatır Sözünün Anlamı Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz