Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ekim 2021

Bilgisayar Donanımı Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Bilgisayar Donanımı bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Bilgisayar Donanımı Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Bilgisayar Donanımı Bölümü Tanıtımı:

Bilgisayar Donanımı programının amacı, bilgisayar sistemlerinin kurulması, çalıştırılması, bakım ve onarımı alanında çalışacak insan gücünü yetiştirmektir. Bilgisayar donanımı teknikerleri kamu sektörüne ve özel sektöre ait bilgisayar kullanılan bütün kuruluşlarda çalışılabilir. Ülkemizde bilgisayar kullanımı giderek artmakta ve bu alanda yetişmiş insan gücüne ihtiyaç duyulmaktadır.

Programın Amacı: Bilgisayar donanımı programının amacı, bilgisayar sistemlerinin kurulması, çalıştırılması, bakım ve onarımı alanında çalışacak insan gücünü yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:Bilgisayar donanımı programında matematik, teknik resim, temel elektronik, lojik devreler, elektronik devreler, endüstriyel elektronik, sayısal kontrol, bilgisayar programlama ve mikrobilgisayar gibi dersler okutulur.

Gereken Nitelikler:Bu alanda öğrenim görmek isteyen lise öğrencileri kendilerini matematik ve fizik konularında iyi yetiştirmelidirler. Mekaniğe ilgili, şekil yeteneği ve mantığı güçlü kimseler bu alanda başarılı olabilirler.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Bilgisayar donanımı programını bitirenlere “Bilgisayar Donanım Teknikeri” ünvanı verilir. Bilgisayar donanımı teknikerleri bilgisayar sistemlerinin kurulmasında, bilgisayar mühendislerinin gözetim ve denetimi altında çalışır, sistemin bakım ve onarımını yapar.

Çalışma Alanları:Bilgisayar donanımı teknikerleri kamu sektörüne ve özel sektöre ait bilgisayar kullanılan bütün kuruluşlarda çalışabilir. Ülkemizde bilgisayar kullanımı giderek artmakta ve bu alanda yetişmiş insan gücüne ihtiyaç duyulmaktadır.

Bilgisayar Donanımı Nedir, Bilgisayar Donanımı Ne İş Yapar, Bilgisayar Donanımı Maaşları, Bilgisayar Donanımı İş İmkanları, Bilgisayar Donanımı İş Çalışma Alanları, Bilgisayar Donanımı Mesleği Hakkında Bilgiler, Bilgisayar Donanımı Bölümünün Geleceği, Bilgisayar Donanımı Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Bilgisayar Donanımı Bölümü Tercih Edilir mi, Bilgisayar Donanımı Tanıtımı, Bilgisayar Donanımı Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Bilgisayar Donanımı Mezunları Ne İş Yaparlar , Bilgisayar Donanımı Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Bilgisayar Donanımı İş Bulma Durumu

> Bilgisayar Donanımı Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz