Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Ekim 2021

Bilgisayar Destekli Teknik Çizim Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Bilgisayar Destekli Teknik Çizim bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Bilgisayar Destekli Teknik Çizim Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Bilgisayar Destekli Teknik Çizim Bölümü Tanıtımı:

Bilgisayar destekli tasarım bölümü ile aynı amaca sahip bölümde sadece isim farklılığı söz konusudur.
Programın Amacı: Bilgisayar destekli çizim programının amacı bilgisayarla mimarı ve statik çizim veya pafta üzerinde elle çizim yapabilen elemanları yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:Bilgisayar destekli çizim programında matematik, bilgisayar yapı malzemeleri, betimsel geometri, model yapımı, çizim, bilgisayar destekli çizim, inşaat kuralları gibi dersler okutulmaktadır.

Gereken Nitelikler:Bilgisayar destekli çizim programında okumak isteyenlerin şekil ve uzay ilişkilerini görebilme, tasarım ve çizim yeteneklerine sahip görme ve ellerini kullanmada güçlüğü olmayan dikkatli ve sabırlı kimseler olmaları gerekir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Bilgisayar destekli çizim programını bitirenlere “Önlisans Diploması” ve “Bilgisayar Destekli Çizim Teknikeri” ünvanı verilir. Bilgisayar destekli çizim teknikeri mimarı tarafından hazırlanan projeyi okuyup bunun bilgisayar ortamında Autocad programı ile geliştirilmiş çizimini yapar.

Çalışma Alanları:Bilgisayar destekli çizim teknikerleri devlete ait kuruluşların inşaat birimlerinde özel mimarlık ve mühendislik bürolarında görev alabilirler.

Bilgisayar Destekli Teknik Çizim Nedir, Bilgisayar Destekli Teknik Çizim Ne İş Yapar, Bilgisayar Destekli Teknik Çizim Maaşları, Bilgisayar Destekli Teknik Çizim İş İmkanları, Bilgisayar Destekli Teknik Çizim İş Çalışma Alanları, Bilgisayar Destekli Teknik Çizim Mesleği Hakkında Bilgiler, Bilgisayar Destekli Teknik Çizim Bölümünün Geleceği, Bilgisayar Destekli Teknik Çizim Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Bilgisayar Destekli Teknik Çizim Bölümü Tercih Edilir mi, Bilgisayar Destekli Teknik Çizim Tanıtımı, Bilgisayar Destekli Teknik Çizim Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Bilgisayar Destekli Teknik Çizim Mezunları Ne İş Yaparlar , Bilgisayar Destekli Teknik Çizim Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Bilgisayar Destekli Teknik Çizim İş Bulma Durumu

> Bilgisayar Destekli Teknik Çizim Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ÇAKO dedi ki:

    kardeş sen çok kafa karıştırmışsın bilgisayra destekli çizim dühendislik dalları altında makina ellektrik gibi bölümlerde verilen bi derstir onun için ayrı fakülte okul yoktur.

  2. tuğba dedi ki:

    bilgisayar destekli çizim üniversitede hangi bölüme
    giriyor acaba bilgisayar mühendisliğimi veya makine mühendisliği mi?

Yorum Yaz