Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ocak 2022

Bilgisayar Çözünürlüğü Nasıl Ayarlanır

Bilgisayar Çözünürlüğü arttırma ve azaltma ayarları, bilgisayar çözünürlük nasıl ayarlanır

Windows XP işletim sistemine sahip bir bilgisayarda masaüstünde sağa tıklayıp çıkan menüden “Özellikler” butonuna tıklayın. Bu işlem “Görüntü Özellikleri” adında yeni bir sayfa açılacaktır.

Bu penceredeki “Ayarlar” öncesine aittir. Bu sekmede ekran çözünürlüğü ve renk kalitesi isminde iki bölüm bulunuyor. Ekran çözünürlüğü ayarı, masaüstü simgelerinin nasıl görüneceğini belirliyor. Renk seçenekleri ise ekran parlaklığını ayarlamanıza yardımcı oluyor. 17 inç monitörde ekran çözünürlüğünü 1024×768, 15 inç bilgisayarda 800×600 ayarları en uygun ayarlardır.

Windows Vista ve 7’de masaüstünde sağ tıklayıp çıkan menüde “Ekran Çözünürlüğü” sekmesine tıklayın. Karşınıza ekran çözünürlüğü ayarları çıkacaktır. Ekran çözünürlüğü ayarlarından “Gelişmiş Ayarlar” sekmesine tıklayıp yeni bir pencere açacaksınız. Bu sekmede monitör sekmesini tıkladığınızda 16 ve 32 bit olarak iki seçenek çıkacak. 16 bit seçeneği görüntüleme süresini arttırır. Renkleri daha kaliteli görmek için 32 bit seçeneği tercih edilebilir.

bilgisayar

Bilgisayar Çözünürlüğü Ayarlama Konusunda Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz