Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Temmuz 2021

Başkalarının Duygu ve Düşüncelerine Saygılı Olmak İle İlgili Kompozisyon

Bu sayfamızda saygı ile ilgili kompozisyon çalışmamıza yer vererek başkalarının duygu ve düşüncelerine saygılı olmanın önemi hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

İnsanoğlu toplum içerisinde diğer insanlar ile bir arada yaşamaktadır. Bu birlikteliğin gerekliliği olarak ise diğer insanların fikirlerine ve duygularına saygı göstermek zorundadır.

Bir toplumda herkes kendi görüşlerini üstün tutuyor ve birbirlerinin görüşlerine saygı duymuyorsa o toplum yavaş yavaş uçurumun eşiğine doğru sürüklenmektedir. Çünkü birbirlerinin görüşlerine saygı duymayan insanlar toplum içerisinde iç karışıklığa sebep olacaklar, böylece toplum kendi iç sorunları ile uğraşırken gelişme ve yenilikleri takip edemeyecektir. Bir ülkeyi yıkmanın en kolay yolu o ülkede yaşayan farklı özellikteki insanları birbirine düşürmektir.

Çağdaş, gelişmiş ve huzur dolu bir ülke olmanın yolu her zaman insanların birbirine saygılı olmalarından ve birbirlerini olduğu gibi kabul etmelerinden geçmektedir. Bu nedenle toplumsal huzurun ve barışın sağlanması için her insanın birbirine saygı göstermesi şarttır.

Fikirlere Saygının Önemi Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. sevda dedi ki:

    Başkalarının düşünceleri bana göre de önemli bu arada yazıyı beğendim.

Yorum Yaz