Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Haziran 2018

Barış ve Çocuk İle İlgili Slogan

Çocuk dediğimiz zaman her insanın aklına bir takım duygular gelir. Çünkü her insan çocuk olmuştur ve çocukken nasıl duyguların hissedildiğini çok iyi bilmektedir. Çocuk olmak demek dünyayı hiç var olmayan saf bir pencereden görmek demektir. Bir çocuğun dünyası, bu dünyada var olan en saf duygudan bile daha saftır. Bu yüzden çocuklar bizim için önemlidir. Aynı zamanda bir insanın yaşamış olduğu çocukluk döneminin de tüm hayatı boyunca etkili olduğu her insan tarafından yürekten hissedilmektedir. Peki bir çocuğun barış kavramı ile ilgisi ne olabilir? Barış kavramının çocuklar üzerinde nasıl bir etkisi vardır? Bu soruların cevabının yazımızın devamında olduğunu bildirmek isteriz.

çocuk barış ile ilgili görsel sonucu

Çocuk kelimesine en çok yakışan bir diğer kelime şüphesiz ki barıştır. Barış demek insanların hep bir arada mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamaları anlamına gelmektedir. Çocukların kötülüğe ya da düşmanlığa akılları çok fazla çalışmadığından dolayı, onların hak ettiği hayatın barış dolu olması gerektiğine inanılır. Bu yüzden her çocuğun, çocukluk dönemini yaşayabilmesi ve kendini aşan durumları düşünmemesi için içerisinde yer aldığı toplumun barış içerisinde olması gerekir.

Barış ve çocuk ile ilgili söylenmiş birçok slogan vardır. Bizler de sizler için bu konu ile ilgili bazı sloganlar yayımladık.

Çocuğunu sevmeyen biri ancak barış istemez.

Barış, her çocuğun hakkıdır.

Çocuğunu barış içerisinde büyütmek istiyorsan, kimseye düşman olma.

Barış ve Çocuk İle İlgili Slogan Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz