Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Bankamatiklerin hayatımızdaki önemi - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 06 Temmuz 2022

Bankamatiklerin hayatımızdaki önemi

Bankamatiklerin hayatımızdaki önemi hakkında kısa yazı. Bankamatiklerin hayatımızdaki önemi

İskoçyalı John Shepherd Baron tarafından bankamatikler yaşamımıza katılmıştır. 2004 senesinde İngiliz kraliyet nişanına hak kazanmış olan 20 Mayıs 2010 gününde 84 yaşında İşkoçya’daki bankamatiklerin birinde yaşamını kaybetmiştir.

27 Haziran 1967 günü ilk bankamatik kuzey Londra’da Barclays Plc bankasının bir şubesinde açılmıştır. O yıllarda plastikten yapılma hesap kartları bulunmamıştı ve bu makineler kişiye özgü hazırlanmış çekler ile çalışmaktaydı. Müşteriler aldıkları çeki çekmeceye sokup şifrelerini girerek açılan başka bir çekmeceden paralarını alabiliyordu.

Zaman içinde bu bankamatikler ilerleyerek şimdiki haline gelene dek bir çok aşamadan geçmiştir. Günümüzde dünya üzerinde 1.7 milyon sayıda bankamatik mevcuttur. Hepsi de onun bu icadı ile günümüze dek ulaşmıştır.

Bankamatikler hayatımıza ne gibi kolaylıklar getirmiştir? Bankamatikler ile banka sırası beklemeden paramızı çekip yatırabiliyoruz. Ek olarak aidatlarımızı ve faturalarımızı rahatça ödeyebiliyoruz, başka bir kentte yaşayan insanlara para yollayıp o insanlardan para alabiliyoruz.

Ancak bankamatiklerde zaman zaman bazı sorunlar ile yüz yüze gelebiliyoruz. Öncelikle bu sorunların başında kartın bankamatik tarafından yutulması gelmektedir. Bazen de paramız çekerken sıkışır veya bilgisayarda bir bozukluk görülebilir. Bu gibi problemler ile sık karşılaşırız.

Bankamatiklerin hayatımızdaki önemi hakkında yorumlarınızı hemen paylaşabilirsiniz. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. büşra dedi ki:

    çok işime yaradı teşekkürler

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781