Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Ekim 2021

Bankacılık Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Bankacılık bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Bankacılık Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Bankacılık Bölümü Tanıtımı:

Bankacılık programının amacı, bankaların çeşitli bölümlerinde çalışacak ara insan gücünü yetiştirmektir. Bankacılık bölümünden mezun olanlar, devlet veya özel sektöre ait bankalarda memur olarak görev alabilirler. Mezunlar kamu sektöründe ve özel sektörde müşteri temsilcisi, banka müfettişi, dealer gibi ünvanlarla görev alırlar ve bankaların çeşitli işlemlerini yürütürler.

Programın Amacı: Bankacılık programının amacı, bankalarda ve çeşitli firmaların para kaynakları ile ilgili birimlerinde çalışacak elemanları yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Bankacılık programında matematik, hukuk, iktisat, istatistik ve muhasebe alanlarındaki derslerden başka kredi politikası, yatırım bankacılığı, finansal piyasalarda modelleme ve tahmin, merkez bankacılığı, ticari bankalarda finans yönetimi, banka muhasebesi ve raporlama, mali hukuk ve vergi politikası gibi dersler okutulmakta ve proje çalışması yaptırılmaktadır.

Gereken Nitelikler: Bankacılık programında okumak isteyenlerin matematik ve ekonomiye ilgili ve bu alanlarda başarılı, başkaları ile iyi iletişim kurabilen, sabırlı, dikkatli ve yeniliklere açık kimseler olmaları gerekir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Bankacılık programını bitirenlere lisans diploması verilir. Mezunlar kamu sektöründe ve özel sektörde müşteri temsilcisi, banka müfettişi, dealer gibi ünvanlarla görev çalışırlar ve bankaların çeşitli işlemlerini yürütürler.

Bankacılık Nedir, Bankacılık Ne İş Yapar, Bankacılık Maaşları, Bankacılık İş İmkanları, Bankacılık İş Çalışma Alanları, Bankacılık Mesleği Hakkında Bilgiler, Bankacılık Bölümünün Geleceği, Bankacılık Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Bankacılık Bölümü Tercih Edilir mi, Bankacılık Tanıtımı, Bankacılık Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Bankacılık Mezunları Ne İş Yaparlar , Bankacılık Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Bankacılık İş Bulma Durumu

> Bankacılık Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Ayşegül dedi ki:

  Bankacılık sayısaldan da okunuyor mu?

 2. Hhdrt dedi ki:

  Bankacı olmak için şakın okumayın

 3. gamze dedi ki:

  merhaba arkadaşlar uzaktan eğitim de bankacılık okumak mümkünmü ?

 4. erdal dedi ki:

  slm ben mühasebe ve finansman bölümündeyim benim hangi derler görek lazım..

 5. Emre dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar bn Lise 4 muhasebe bölümü okuyorum.2 yıllık sınawsız geçiş hakkımız war bende bankacılık bölümüne gitmek istiyorum.2 yıllık hangi üniversitelere gidebilirim. Bana. Bu konuda bilgi werirseniz sevinirim

 6. onur uçar dedi ki:

  Arkadaşlar….bankacılık ve finas bölümünde dersler neler bilen avr mı ??* yardımcı olurmusunuz ??**

  1. Anonim dedi ki:

   Matematik fizik

 7. bahar dedi ki:

  bankacılık ve sigortacılık bölümü okumak istiyorum.sınavsız geçişle alabiliyorlar mı?

 8. sitem gül dedi ki:

  bankacı olmak için üniversitede kaç yıl okumak gerekir yani iki yılmı okomak iyi yoksa dört yılmı cvplarsanız sevinirmm.

  1. Kader açık dedi ki:

   Tabiki de 4 yilligini okumak daha avantajlı

 9. Şahin dedi ki:

  Hiç bir bilgi yok burada.

Yorum Yaz