Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Bakarsan Bağ Olur Bakmazsan Dağ Olur İle İlgili Hikaye - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 09 Ağustos 2022

Bakarsan Bağ Olur Bakmazsan Dağ Olur İle İlgili Hikaye

Bakarsan bağ olur bakmazsan dağ olur ile ilgili konpozisyon hakkında bilgi kısaca, Bakarsan bağ olur bakmazsan dağ olur ile ilgili hikaye

Size bakarsan bağ olur bakmazsan dağ olur sözü ile ilgili bir kompozisyon yazdık.

Hayatımızı geçirirken kullandığımız ev, bağ, bahçe gibi yerlerin bakımı bizim için önemli olmalıdır. Çünkü temizlenmeyen ev, ev gibi olmaz, pislik içinde bir yer haline gelir. Tertemiz bir ev insanın içini açar, rahatça yaşanabilen bir yer olur. Bunu kendi işyerlerimiz, tarlalarımız, bahçelerimiz için de söylemek mümkündür. Dağınık ve bakımsız yerler insanı rahatsız eder. Bu nedenle akıllı bir varlık olan insan başta kendi için sorumlu olduğu ve vaktini geçirdiği yerleri bakımlı, temiz tutmalıdır.

Burada söylenen söz direk olarak gerçek anlamı düşündürmemelidir. Bağdan kasıy içinde bulunduğumuz, yaşadığımız her yerdir. Evlerine bakamayan yaşlılarda da görebileceğimiz gibi bakımsız evler harabe gibi bir hal alabilir. Ya da bir tarlada çalışan çiftçi tarladaki bitkileri ilaçlamazsa, zararlı otları temizlemezse, zamanla kendi bitkilerine zarar vermiş olur. Sonuçta daha az mahsül toplar, daha verimsiz ürünler elde ederler. Bakımlı bir tarlada otlar temizlenmiş, ilaçlanmış, toprak çapalanmış, bitkilerin yaşaması için gerekli şartlar sağlanmıştır. Böyle bir tarladan her geçen yıl daha fazla ürün alınmaya başlanır. Kişi düzenli ve temiz olmasının ödülünü almış olur.

İnsanlar kendilerine ait olan şeylere sahip çıkmalıdır. Kimse kendi malına zarar vermemeli, aksine temiz ve düzenli tutarak kendi varlığına özen göstermelidir. Bu koşullarda yaşayan insanların hayattan alacağı karşılıklar çok daha iyi olacaktır. Kendi malına, yaşadığı yere bakmayan insanlar ise her zaman bir terslikle karşı karşıya kalabilir.

Bakarsan Bağ Olur Bakmazsan Dağ Olur İle İlgili Hikaye Hakkında Yorumlarınızı Bizimle Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Anonim dedi ki:

    Guzeldi teşekkürler

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781