Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Şubat 2021

Atların Barınma ve Çoğalma Şekli

Atların Barınma ve Çoğalma Şekli hakkında bilgi kısaca.

Kısa kulaklar ve küçük bir başa sahip olan atların yeleleri ve uzun kıllı bir kuyrukları da mevcuttur. 40 ile 60 sene arasında bir süre kadar yaşayan bu hayvanlar insanlara sadıktır ve hizmet etmesini iyi bilirler. Tarih boyunca tüm savaşlarda insanın yanında olmuşlardır.

Mideleri vücut büyüklüklerine göre oldukça küçük kalmaktadır. Sindirim çeşitleri ve mide yapılarından ötürü sürekli yem almaları gerekir. Su ve kuru ot onlara belirli zaman aralıklarında verilir.

Atların yabani ve evcil olarak iki grubu mevcuttur. Avustralya, Amerika ve Asya’da geniş bozkırlarda vahşi at türlerine rastlanabilir. Haralarda yetiştirilen evcil atlarsa buralarda doğup büyür. Atların barındığı yerin genel ismi tavladır. Açık tavlalar ve kapalı tavlalar mevcuttur.

11 aylık bir hamilelik süresine sahip olan atlar memeliler sınıfının bir üyesi olduğundan dolayı üreme hücreleri ve çiftleşme usulü ile çoğalır. Yeni doğan yavrularını oldukça az bir süre beslemeleri onları bu bakımdan diğer memelilerden ayırmaktadır.

Biandintz_eta_zaldiak_-_modified2

Atların Çoğalması ve Barınması Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Nazlı Yıldırım dedi ki:

    beğendim süper olmuş emeğinize sağlık, atların çoğalma biçimi kısa yazılmış istediğim gibi, bu arada sınıfın en çalışkanı benim, kıskanmayın :)

Yorum Yaz