Atatürk’ün Her İlerlemenin Ve Kurtuluşun Anası Özgürlüktür Sözünün Anlamı

Atatürk'ün Her İlerlemenin Ve Kurtuluşun Anası Özgürlüktür Sözünün Anlamı ile ilgili görsel sonucu

Osmanlı Devleti’nin küllerinden, Atatürk’ün üstün zekası sayesinde kurulan modern Türkiye Cumhuriyeti, Osmanlı Devleti’nden tamamen farklı bir devlet anlayışına sahipti. Atatürk, Türk kimliğini her zaman önplanda tutmuştur ve Türk insanını her zaman yüce ruhlu, ahlâklı ve zeki insanlar olarak görmüştür. Bu sebepten dolayı da bu millete hak ettiği hayatı sunabilmek adına nefes aldığı sürece var gücüyle çalışmıştır. Sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazıda, Atatürk’ün her ilerlemenin ve kurtuluşun anası özgürlüktür sözünün anlamı kısaca konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Atatürk'ün Her İlerlemenin Ve Kurtuluşun Anası Özgürlüktür Sözünün Anlamı ile ilgili görsel sonucu

Atatürk, günümüze göre genç sayılabilecek bir yaşta hayatını kaybetmiş olsa da onun gerisinde bizlere bıraktığı miras, bugün bizlerin hala bu topraklar üzerinde çağdaş ve özgür biçimde yaşamamızın önünü açmıştır. Özgürlük, Atatürk’ün tüm politikalarında her zaman ilk sırada olan değerlerden bir tanesi olmuştur. Atatürk, Türk milletini her zaman değerli görmüştür ve tarih boyunca çeşitli medeniyetler kurmuş bu milletin her zaman özgür yaşaması gerektiğini her fırsatta dile getirmiştir.

O dönemde milletimiz, düşman devletler tarafından ağır baskı altındayken, Türk insanının bilim, sanat, teknoloji gibi konularda gelişim göstermesi mümkün değildi. Türk milletinin çağdaş uygarlıklar seviyesine gelebilmesi, yaşadığı acıları geride bırakıp önüne bakabilmesi için bağımsızlık, özgürlük şarttı. Bu yüzden Atatürk, her fırsatta bağımsızlık, özgürlük gibi kavramları dile getirmiştir ve bu kavramları Türk kimliğinin, Türk kültürünün vazgeçilemez bir parçası haline getirmiştir.

Atatürk’ün Her İlerlemenin Ve Kurtuluşun Anası Özgürlüktür Sözünün Anlamı Adlı Yazımızla İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Yazabilirsiniz.

 

 

1 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.