Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ekim 2021

Arıcılık Bölümü Taban Puanları Başarı Sıralaması Önlisans 2 Yıllık 2018 2019

2018 sınav sonucuna göre Üniversite tercihi yapacak olan ve önlisans ( iki yıllık ) program olan Arıcılık başarı sıralaması ile bu bölümü seçecek üniversite adayları için iki yıllık Arıcılık Taban Puanları ile Arıcılık 2017 üniversite kontenjanlarını sayfamıza ekledik.  Bu puanlar 2018 Üniversite yerleştirme puanlarına göre ÖSYM tarafından yayınlanmış olup 2019 YKS ve TYT’ye girip tercih yapacak olan üniversite adayları bu puanları göz önüne almalılar.  2018 2019 Arıcılık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ile Kontenjanları:

Arıcılık Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralaması 2018 2019:

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
ARDAHAN ÜNİVERSİTESİ 2018 Posof Meslek Yüksekokulu Arıcılık TYT 15 205.92437
BİNGÖL ÜNİVERSİTESİ 2018 Bingöl Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Arıcılık TYT 15 182.54898
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ 2018 Meslek Yüksekokulu Arıcılık TYT 15 203.09871
MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ 2018 Ula Ali Koçman Meslek Yüksekokulu Arıcılık TYT 20 187.94932

Arıcılık Bölümünü Seçmeyi mi Düşünüyorsunuz? Bu Bölüm Hakkında Görüşlerinizi Bizlerle Hemen Paylaşabilirsiniz. Aşağıdaki Yorum Kutucuğunu Kullanarak yorumlarınızı hemen yazın.

Arıcılık Bölümü Taban Puanları 2018 2019, Arıcılık Başarı Sırası sıralaması 2018 2019, Arıcılık Bölümü Olan Üniversiteler, 2 İki Yıllık Arıcılık Puanı 2018, Arıcılık Puan Türü, Arıcılık Bölümü İçin Kaç Puan Gerekir

Arıcılık Bölümü Hakkında Bilgi Almak İçin Buraya Tıklayın

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Furkan Ün dedi ki:

  Arkadaşlar ben sözel bir bölümde okuyorum.Ama ailemden geldiği için ve sevdiğim için arıcılık mesleği ile de ilgileniyorum. İlginiz varsa açıktan tarım okuyun,oradan DGS ile zootekniye geçiş yapın,orada isterseniz arıcılık üzerine yogunlasabilirsiniz. Ben öyle yapıyorum.

 2. Anonim Faşist dedi ki:

  Arkadaşlar ben de bu bölümün mezunuyum kendimi geliştiririm diyorsanız gelin kendinizi geliştirirseniz ve KPSS puanınız iyi ise rahat iş bulursunuz ben ilk senemde atandım ama kendimi geliştirmem diyorsanız boşuna gelmeyin.

  1. Anonim dedi ki:

   abi devlette ne iş yapıyor bide geliştirmek derken hangi yönden geliştirmek ?

 3. Hacii dedi ki:

  Bu universiteyi bitirdikten sonra veterinerlige gecis yapabiliyorlar mi?

 4. Cihan dedi ki:

  Size tekrar naçizane tavsiyem eğer başka güzel onu açık bölüme girebilirsiniz girin onun haricinde arıcılık çok zevkli ve profosyonel yapıldığında güzel paralar kazanabilirsiniz .Bu sadece tamamen size kalmış ama sevmek şevk ve istemekten geçer .

 5. Cihan dedi ki:

  Arıcılık bölümü mezunuyum kpss 2016 alan sıralamam 28 önce ki yıllarda da buna yakındı son 15 yılda toplam alım 20 geçmez şimdi size soruyorum okuyup ta ne yapacaksınız is imkanı yok denecek kadar az özelde belki öyle olacaksa kendiniz yapın derim . Bence seçmeden önce bidaha düşünün derim .Ben araştırma yapayım istedim gelistireyim kendimi dedim .Ama böyle bir fırsatım olmadi sadece kendi imkanlarımla bazı çalışmalar yaptım .Malesef önem verilmiyor .Arıcılar Binbir zahmetle üretilen ballari 10 11 liraya toptan firmalar bedava alıyorlar gerisini siz düşünün ondan sonra tv üç değil be sdwgil on kavanoz yok yanında bilmem ne diye hileli ballari millete cakarlar.Hakediyoruz

 6. Aysun dedi ki:

  Zootekni bölümü okumalısın zıraat mühendisi ünvanı alıyorsun dört yıllık aöf si yok iki yıllık üç üniversitede gördüm başka yok

 7. Mehmet dedi ki:

  Açık öğretim fakültesi olsaydı Çok iyi olurdu

 8. Yiğit dedi ki:

  Bu bölümü düşünüyorum ama hakkında fazla bir bilgim yok önü açıkmı diye soracaktım

 9. erdem dedi ki:

  Arıcılık bölümünü çok tercih eden oluyor mu

 10. Tekniker dedi ki:

  DGS sınavında başarı gösteririm diyorsan mühendisliğe giden herhangi iki yıllık bi okul oku gerisi teferruat

 11. mehmet say dedi ki:

  Tum turkiyede hangi illerde ilcelerde aricilik bolumleri var?Bunlari merak ediyorum.Okullarda hergun egt.var mi? Hangi dersler okutuluyor?Uygulamali mu?

 12. şaban ulu dedi ki:

  İYİ GÜNLER. ARICILIK ÖN LİSANS PROGRAMLARINA DIŞARDAN OKUYABİLİYORMUYUZ. AÇIK ÖĞRETİM PROGRAMI VARMI BU BÖLÜMLE İLGİLİ. LÜTFEN BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM. İYİ GÜNLER.

  1. Aysun dedi ki:

   Zootekni bölümü okumalısın zıraat mühendisi ünvanı alıyorsun dört yıllık aöf si yok iki yıllık üç üniversitede gördüm başka yok

Yorum Yaz