Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Ocak 2021

Antrenörlük Mesleği Özellikleri Hakkında Bilgi

Antrenörlük Nedir, Antrenörlük Mesleği özellikleri hakkında bilgi kısaca

Spor eğitmenlerine antrenör denir. Her spor dalının farklı uzman antrenörleri vardır. Futbol, basketbol, tenis, halter, güreş vs gibi. Bir antrenörün alanında başarılı olabilmesi için o alanda belli bir deneyimi olması şarttır. Bunun yanında sporu ve sporcuyu sevmesi gerekir. Her meslekte olduğu gibi antrenörlükte de işi sevmek başarı getirir. Antrenör olmak için bedensel veya zihinsel engelin bulunmaması gerekir. İyi bir antrenör sabırlı, disiplinli ve düzenli çalışmayı seven bir yapıya sahip olmalıdır. Ayrıca uluslararası kuralları bilmek ve yarışmaları takip edebilmek için yeterli bir İngilizce bilgisine sahip olmak bir antrenöre avantaj sağlıyor.

Maalesef bir antrenörün belli çalışma saati ve belli bir çalışma mekanı yoktur. Her saat çalışabilmeli, kapalı açık spor salonlarında, çim ve toprak pistlerde çalışmayı göze alabilmelidir. Antrenörler meslekleri gereğince hakemler, federasyon görevlileri, masörler, spor yöneticileri, diğer antrenörler ve tabi ki sporcularla her zaman iletişim halindedir.

Antrenörleri sadece futbol maçlarında görüyor ve tanıyoruz fakat antrenörler okullarda, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı spor kurumlarında ve üniversitelerde de çalışabilir. Sporculara, ilgi alanındaki sporun tekniklerini, kurallarını öğretir. Sportif güncel gelişmeleri takip eder.

Antrenörlük Hakkında Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz