Anne Babalar Gençleri Anlamıyor Münazara

Zaman zaman gençler, zaman zaman da anne babalar anlaşılmadıklarını iddia etmektedir. Aslında bir açıdan bakıldığında her iki tarafın da haklı olduğu yerler vardır. bu durum genellikle bireyler arasındaki kuşak çatışmalarından ve farklı bakış açılarından kaynaklanmaktadır.

Gençler ergenlik denilen çok çalkantılı bir dönemi yaşamaktadır. bu dönemde genç her şeyi kendisinin en iyi şekilde bildiğine inanır ve genellikle kendi yapmak istediklerinde ısrarcı olur. Ancak anne babalar yaşlarının vermiş olduğu tecrübeye dayalı olarak gençlerin içinde bulundukları tehlikeleri önceden fark ederek onlara engel olmaya çalışırlar. Bu durumda genç birey kendisini engellenmiş ve kısıtlanmış hisseder. Bu durum zamanla daha büyük sorunları doğurur ve iki taraf arasında çözümü hiç de kolay olan olayların yaşanmasına sebep olabilir.

Böyle bir çıkmazın içine girildiğinde iki tarafında anlayışlı olması ve empati yeteneğini kullanması gerekmektedir. Anne babalar gençler karşısında daha sabırlı, gençler ise anne babalarına karşı daha ılımlı ve anlayışlı olmalıdırlar. Unutmamak gerekir ki bu geçici bir sorundur. genler ilerleyen yaşlarında anne babalarını anlayıp olgunlaştıklarında bu sorunlar genellikle çözümlenmektedir.

Gençler mi Anne Babaları, Anne Babalar mı Gençleri Anlamıyor Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.