Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Eylül 2021

Anlatmak İstediklerimiz İle Değil, Anlatabildiklerimizle Yargılanırız Sözünün Anlamı

Bu sayfamızda anlatmak istediklerimiz ile değil, anlatabildiklerimizle yargılanırız sözünün anlamı hakkında bilgi vererek bu konudaki kompozisyon çalışmamıza yer vereceğiz.

Her insan günlük hayatında karşılaştığı olaylar karşısında birtakım duygu ve düşüncelere kapılmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerini başkaları ile paylaşmak isteyen bir insanın anlatabildikleri ise sadece o kişinin anlatma yeteneğine bağlıdır.

Bir insan dili düzgün kullanamıyor ve hissedip düşündüklerini etkili şekilde dile getiremiyorsa o kişinin gerçek söylemek istedikleri başkaları tarafından anlaşılamaz. Diğer insanların bizim içimizden geçenleri bilmesi mümkün değildir, bu sebeple kişinin kendisini dışa vuruş şekli büyük önem taşımaktadır.

Bir insan kendisini ifade ederken, doğru sözcükleri seçemiyor ise yanlış bir şey söylemiş olduğunda, ben aslında şunu anlatmaya çalışıyordum, dese de bunun çok büyük bir önemi olmamaktadır. Çünkü insanlar anlatmak istedikleri ile değil anlatabildikleri ile yargılanmaktadırlar.

Anlatmak İstediklerimiz İle Değil, Anlatabildiklerimizle Yargılanırız Ne Demektir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. mine dedi ki:

  beğendim ödevimde işim fazlası ile yaradı elinize sağlık

 2. melis dedi ki:

  harbiden çok iyi olmuş beğendim ödev bitmiş oldu sayenizde.

 3. feride dedi ki:

  harbiden çok işime yaradı, burası olmasa ödevimi yapamayacaktım beğendim harikasınız

 4. sema dedi ki:

  kim ne derse desin çok işime yaradı sayenizde ödevimi yaptım sağ olun

Yorum Yaz