Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ekim 2021

Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü Tanıtımı:

Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Anabilim Dalı, Amerikan Dili ve Edebiyatı ile kültürel gelişmesini inceleyen bölümdür. Bu bölümü bitirenler yabancı dilde veya Türkçe eğitim yapan orta dereceli okullarda yabancı dil öğretmeni veya yükseköğretim kurumlarında okutman olarak görev alabilirler. Ayrıca TRT kurumunda, Dışişleri Bakanlığında, elçiliklerde, Sanayi ve Ticaret Bakanlığında, turizm acentelerinde ve ticari şirketlerde çalışabilirler. Amerikan kültürü ve edebiyatı çalışmalarını İngiliz dili ve edebiyatı programıyla birlikte yürütmekte olup 17. yüzyılda ilk ürünlerini vermeye başlayan ve Amerikalıların yaşayışını ve dünya görüşünü yansıtan Amerikan edebiyatı, her ulusun edebiyatı gibi kendine özgü nitelikleriyle araştırılmakta ve öğretilmektedir.

Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Nedir, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Ne İş Yapar, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Maaşları, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı İş İmkanları, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı İş Çalışma Alanları, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Mesleği Hakkında Bilgiler, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümünün Geleceği, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü Tercih Edilir mi, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Tanıtımı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Mezunları Ne İş Yaparlar , Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı İş Bulma Durumu

> Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. sema dedi ki:

    Merhaba ben onumuzdeki sene sinava girmek istiyorum cok uzun zamandır bu bölümde okumayı düşünüyorum. Yaşım çok genç olmadigindan sinav sistemi hakkinda hiçbir bilgim yok. Hangi derslere calismaliyim, hangi sinavlara girmeliyim? Yardımcı olursanız çok sevinicem

  2. berna dedi ki:

    orta halli bir aileden geliyorum zengin çocukları içiindir AKE deniliyor.Peki ben mezun olursam elçiliklerde falan filan yüksek yerlerde çalışabilmek için ne yapmam lazım ?

  3. Murat dedi ki:

    Öğretmenlik kaldırıldı diye bir dedikodu çıktı doğru mu acaba?

Yorum Yaz