Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Kasım 2020

Allah Varlıklar Arasında Niçin İnsanı Sorumlu Tutmuştur

Bu dünyada var olan en fazla özelliğe sahip olduğu için en önemli olarak kabul edilen varlıklar insanlar olmaktadır. İnsanlar Allah katında diğer canlılara göre daha yüksek bir mertebede yer almaktadır. Allah’ın insanlara sunmuş olduğu sonsuz özellik ve imkan bulunmaktadır. Her insan Allah tarafından eşsiz bir şekilde yaratılmış ve bu dünyadaki her şey insana hizmet etmektedir. Fakat insanlara bu kadar güzel imkanların sunulmasının yanı sıra bir de her insanın yaptıklarından sorumlu tutulması gibi bir durum söz konusudur. Peki insan niçin sorumlu varlıklar olarak bilinmektedir? Bu soruya ait olan cevap ile insanların sorumlu tutulmasına dair daha çok bilgi, bu sayfada yer alıyor.

İnsanlara sunulmuş olan birçok imkan vardır. Fakat bu imkanlara sahip olmanın bir bedeli olarak kabul edebiliriz ki, her insan kendi davranışlarından sorumlu olacak şekilde yaratılmıştır. İnsanlar bu dünyadaki en özel varlıklar olduğundan dolayı sorumlu olanlar da onlar olmuştur. Çünkü her insanın günah işleme gibi bir ihtimali vardır. Fakat bu durum diğer varlıklar için söz konusu olmamaktadır. Bu yüzden insan kendi davranışlarından her zaman sorumlu tutulur.

İnsanların sahip olduğu değerlerin kıymetini bilmesi çok önemlidir. Bu da insanlara ait sorumluluklardan bir tanesidir. Her insanın sahip olduğu değerlere şükrederek yaşaması ve yanlış yollara girerek kendine ya da bir başkasına zarar verecek davranışlardan kaçınmalıdır.

Allah Varlıklar Arasında Niçin İnsanı Sorumlu Tutmuştur Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. elif kurtulmuş dedi ki:

    güzel

Yorum Yaz