Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Temmuz 2021

Alexander Graham Bell Hayatı Kısaca

Alexander Graham Bell Çok Hayatı, Alexander Graham Bell Hayatı Kısaca Bilgi Vereceğiz.

Alexander Graham Bell 3 Mart 1847 tarihinde , Edinburgh İskoçya da dünyaya gelmiştir. Graham Bell’in esas ününü kazandığı yer ise 1876 tarihinde icat ettiği telefon sayesindedir. Bell öncelikle Ontario ardından ise Boston da yaşamını idame ettirdi. ABD temsilciler meclisinin aldığı karar itibariyle telefonun mucidi Graham Bell değil İtalyan bilim adamı Meucci’dir kararı kabul edildi.

Graham Bell’in esas amacı icadını geliştirerek sağır insanların başarı ile iletişim kurabilmesini sağlayabilmekti. Bunu her ne kadar tam anlamıyla başaramamış olsa da yaptığı icadı sayesinde binlerce kilometre uzaktaki insanlar birbirleri ile iletişim kurabiliyordu.

Kısa zamanda büyük bir ün yapan Bell, Oxford üniversitesince konuk öğretmen olarak çağrıldı. İngiltere’de bulduğu bir işitme fizyolojisi eseri okudu ve ardından seslerin bir tel vasıtasıyla aktarımının yapılabileceğini fark etti ve bu konudaki çalışmaları olan diğer bilim adamlarını inceleyip çalışmalarına başladı.

Graham Bell esas icadı olan telefon dışında başka buluşlarda da yer almış bir mucittir. National Geoghrapic dergisinin ilk yöneticilerinden biri olan Bell, silahlı saldırı ile yaralanan ABD Başkanı Garfield’ın vücudundaki kurşunları tespit edebilmek adına X ışınlarını ilk kez tanı ve tedavi amacı ile kullandı. Ayrıca Bell, su ve hava taşımacılığında önemli projelerin gelişmesine imza attı.

Alexander Graham Bell Hayatı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Al1W1nn3r dedi ki:

  eyvallah yardımcı oldunuz teşekkürler.

 2. Anonim dedi ki:

  Tesekkürler sizin sayenizde ödevimi yaptim

 3. Bay Kibar dedi ki:

  Teşekkürler Hem Bilgi Edindim Hem de Ödevimi Yapmış Oldum,Teşekkürler

 4. isimsiz dedi ki:

  ödevime yardımcı oldu çok teşekürler

 5. 45. OSMAN dedi ki:

  15 aldım sizin yüzünüzden :(

  1. sema dedi ki:

   emeği geçenlerin eline sağlık, kısa ve umduğum gibi güzel olmuş teşekkürlerimi iletiyorum sizlere, okulun en güzel ve en çalışkan öğrencisi olarak. :)

 6. Anonim dedi ki:

  araştırma ödevime yardımcı oldu

  1. isimsiz dedi ki:

   katılıyorum

 7. melike çelik dedi ki:

  çok tşk ödevime yardımcı oldu

 8. mehmet dedi ki:

  çok güzel ve kısaca

Yorum Yaz