Akıllı Olması İnsanı Allah İnancına Nasıl Ulaştırır

ibadet ile ilgili görsel sonucu

Bizlerin içerisinde yaşıyor olduğumuz evren, bir insanın aklının alamayacağı kadar büyük ve kapsamlıdır. Bizler için kocaman olarak bilinen dünya, evren içerisinde belki küçük bir nokta kadar bile değildir. Bilim insanları, uzun yıllardan beri yaptıkları araştırmalar ile dünyayı, insanı, evreni ve canlılığı incelemektedirler. Yapılan tüm araştırmalar, bizlerin içerisinde bulunduğu sistemin ne kadar muazzam, ne kadar mükemmel olduğu sonucuna çıkmaktadır. Akıllı insanlar, bu düzenin mutlaka bir yaratıcısının, bir sahibinin olduğuna kanaat getirmektedirler. Sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazıda, sizlere akıllı olması insanı Allah inancına nasıl ulaştırır kısaca sizlere bu konu hakkında bilgiler vereceğiz.

ibadet ile ilgili görsel sonucu

İçerisinde bulunduğumuz evrenin her bir detayını incelediğimizde, her şeyde muhakkak bir mükemmellik görebilmekteyiz. Bir çiçeğin, tohum halindeyken toprağın içerisinden yeşerip büyümesi, dünyada pek çok şeyi değiştirebilecek bir insanın ilk halinin ancak bir nokta büyüklüğünde olması, bizler için yaratılmış olan çeşitli sebzeler, meyveler, hayvanlar gibi her türlü varlık, bizlere bunların bir sahibi olduğunu düşündürmektedir. Bu kadar kusursuz, bu kadar eksiksiz bir sistemin mutlaka bi sahibi olmalıdır. Nasıl ki ortada bir resim varsa, bunu çizen bir de ressam olmak zorundadır, aynı şekilde evrenin de mutlaka bir sanatçısı vardır.

Aklı selim insanlar, evrendeki verileri incelediklerinde onlara sunulan nimetlerin yüceliğini anlarlar ve bunları yaratan bir yaratıcının olduğuna ibadet ederler. Günümüzde, insan pek çok şeye gücü yetiyor olsa da yine de doğa karşısında gücümüz çok kısıtlıdır. Bu sebeplerden dolayı aklımız, bizi Allah’a ulaştıracak yegâne varlığımızdır.

Akıllı Olması İnsanı Allah İnancına Nasıl Ulaştırır Adlı Yazımızla İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.