Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Kasım 2020

Aile İçindeki Kişisel Sorumluluklarınızla Okuldaki Kişisel Sorumluluklarınız Arasındaki Benzerlik Nelerdir

İnsanın girdiği ortama göre sahip olduğu sorumluluklar birbirinden farklılık gösterebilir. Ama her insanın hangi ortama girerse girsin değişmeyeceği sorumlulukları da bulunmaktadır. Bir insanın aile içerisinde de bir takım sorumlulukları bulunurken okul içerisinde de bazı sorumlulukları bulunmaktadır. Peki bir insanın aile içerisindeki sorumlulukları ile okul içerisindeki sorumlulukları arasında nasıl bir benzerlik vardır? Bu soruya ait cevabın ya da bu konuya dair daha fazla bilginin öğrenilmesi adına sizin için yayımlamış olduğumuz bu yazıyı incelemenizi tavsiye ederiz.

Her insan mutlu ve huzurlu bir şekilde bir ortamda yaşamaya devam etmek istiyorsa üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi gerekmektedir. İnsanların sorumlulukları girdiği ortama göre değişiklik gösterebilir. Fakat bazı durumlar değişmez. Örneğin bir insan evinde nasıl yaşıyorsa okulda da öyle yaşamalıdır. Bu sorumlulukların arasında saygılı olmak, yerlere çöp atmamak, çevreyi temiz tutmak, dinleyici olmak, gürültü yapmamak gibi sorumluklar olmaktadır.

Aile içerisinde her bireyin birbirine karşı bir takım sorumlulukları vardır. Örneğin anne ve babaya ev işlerinde yardımcı olmaktır. Fakat okulda böyle bir sorumluluğumuz bulunmamaktadır. Okulda ise ders saatinde öğretmenimizi dinlemek ve ders çalışmak sorumluluğumuz olmaktadır. Aile içerisinde sorumluluklarımızı yerine getirmemiz durumunda ailenin daha mutlu ve huzurlu olması sağlanır. Okulda derslerimizi gerektiği şekilde dinleyerek çalışmamız durumunda ise başarılı oluruz. Yani her iki durumda da sorumlulukları yerine getirmek insana fayda sağlamaktadır.

Aile İçindeki Kişisel Sorumluluklarınızla Okuldaki Kişisel Sorumluluklarınız Arasındaki Benzerlik Nelerdir Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. derya dedi ki:

    Teşekkürler. sosyal ödevim kısa ve özet tam istediğim gibi güzel yazılmış, yorumuma katılan olur olmaz ama daha iyisi yok. :)

Yorum Yaz