Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Şubat 2021

Aile Bağlarıyla İlgili Kompozisyon

1038079_620x410Toplumu oluşturan en küçük ve en önemli yapı taşı ailedir yani bu nedenle de aile, ait olduğu toplum için son derece önemlidir. Aile bireylerinin beraber ve bir bütün halinde yaşamaları toplumun refahı ve huzuru için son derece önemlidir. Çünkü mutlu bir aile mutlu bir toplum demektir.

Anne, baba ve çocuklardan meydana gelen sosyal yapıya “aile” adı verilir. Bazı ailelerde aynı zamanda büyükanne, büyükbaba da olur bu tür ailelere de “geniş aile” adı verilir. Aile bireylerinden baba ise ailenin tüm geçimini yüklenen ve o aileyi geçindirmek durumunda olan kişidir ancak günümüzde kadınların sosyal hayattaki yerlerinin artması ile birlikte anneler de evlerin geçimi konusunda babalara yardımcı olmaya ve yüklerini hafifletmeye başlamıştır.

Nasıl kökü olmayan bir ağaç tutunamaz ve yaşayamaz ise ailesi olmayan insan da yaşamak için zorlanır bu nedenle de ailesi olmayan insan köksüz ağaca benzer. Yanında ailesi; annesi, babası ve kardeşleri olmayan bir kişi yalnızdır ve kökü yoktur bu nedenle de yarına umutla bakamaz kendisine hedefler koyamaz ve sonunda da tıpkı köksüz bir ağaç gibi kurur ve yok olur gider. Bu nedenle de ailelerin kıymeti bilinmelidir; büyükler küçüklerine ilgili ve sevgili davranırken küçükler de büyüklerine aynı şekilde saygılı davranmalıdır. Böylece aile fertleri de birbirlerine karşı saygılı ve hoşgörülü olurlar ve aile bağları da kuvvetlenmiş olur.

Aile Bağları İle İlgili Kompozisyon Örneğimiz Hakkındaki Yorum ve Görüşlerinizi Yorum Alanından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz