Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Mayıs 2021

Affetmek Niçin Önemlidir

İnsanlar hayatları boyunca sürekli olarak birbirleri ile iletişim halinde olduklarından dolayı birçok şey paylaşır ve yaşarlar. Fakat insanlar arasında çok fazla güzel şeylerin yaşandığı gibi çok fazla da kötü şeyler yaşanabilmektedir. Bir insan başka bir insana karşı hatalı davranışlarda bulunarak o insanın kırılmasına, kızmasına ya da küsmesine sebep olabilmektedir. Peki kişi bir insana kızdığı zamanlarda o hata yapan kişiyi affetmeli midir? Affetmek gerekiyorsa bu hangi durumlarda geçerli olmalıdır? Affetmek ile ilgili olan bu soruların yanıtlarını bilmek istiyorsanız, yazımızı incelemeye devam etmenizde fayda olacağını bilmenizi isteriz.

Aslında hiçbir insanın birbirini affetme gibi bir lükse sahip olmadığı şu cümleyle açıklanmıştır; “Affetmek Allah’a mahsustur.” Bu cümle ile anlatılmak istenen her insanın başka bir insanı affetme gibi bir durumunun söz konusu olmamasıdır. Fakat kimi zaman insanların bizlere karşı yapmış oldukları bir takım hataları bulunur. Hatayı yapan kişi bu durumdan pişman olduğu zaman ise kişiden af dileyebilmektedir. Her insan ikinci bir şansı hak ettiğinden dolayı, eğer kişinin samimiyetine inanıyorsak affetmek yapılabilecek en güzel davranış biçimi olacaktır.

Affetmek hem hatayı yapan kişinin hem de kişinin kendisinin rahatlamasına sebep olur. Affeden insanlar da affedilen insanlarda kendilerini iyi hissederler. Her insan hata yapabilir. Bu yüzden bir insan hata yaptığında empati kurarsak onu affetmemiz daha kolay bir hale gelebilecektir.

Affetmek Niçin Önemlidir Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz