Açma Sırrını Dostuna O da Söyler Dostuna Kompozisyon

Bu sayfamızda açma sırrını dostuna o da söyler dostuna sözü ile ilgili kısa yazı çalışmamızı paylaşarak bu konuda bir kompozisyon örneği sunmaya çalışacağız.

Dilimizde birçok deyim ve atasözü bulunmaktadır ve bu atasözü ile deyimler genellikle az sözle çok şey anlatmayı ve ders vermeyi hedeflemektedirler. Bunlardan bir tanesi de açma sırrını dostuna o da söyler dostuna sözüdür.

İnsan günlük hayatta birçok kişi ile yakın ilişkilerde bulunmakta ve bazı arkadaşlıklar ile dostluklar kurmaktadırlar. İnsanlar dost olarak kabul ettikleri kişiler ile yakın ilişkiler kurmakta ve en önemli sırlarını bile bu kişilerle paylaşmaktadırlar. Ancak bu oldukça yanlış bir davranıştır çünkü bizim dost bilerek sırrımızı vermiş olduğumuz bu kişiler bu sırrı kendi yakınlarına söyleyerek bizim zor durumda kalmamıza sebep olabilirler.

Herkesin kendi yakında bulunan dost bildiği kişiler vardır. Bu nedenle sırlarımızı başkalarına söylemeden önce o sırrın mutlaka açığa çıkacağını bilerek hareket etmekte fayda vardır.

Açma Sırrını Dostuna O da Söyler Dostuna Ne Demektir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

1 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.